Lublin/XVIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Aura Dance Theatre (Litwa) „The Curio Cabinet”

Zdjęcie: Lublin/XVIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Aura Dance Theatre (Litwa) „The Curio Cabinet”

Fot. Noel Dacey

Wersja do druku

Udostępnij

Mary Anning była poszukiwaczką skamielin na początku XIX wieku w Wielkiej Brytanii. The Curio Cabinet czerpie inspirację z działalności paleontolożki; stworzeń, które odkryła; jej ówczesnych męskich odpowiedników i zmian w społecznych strukturach tamtego okresu. Dwóch tancerzy i dwie tancerki poddają analizie role płciowe, biorąc jednocześnie udział w rozgrywkach statusowych w świecie, w którym panują zasady doboru naturalnego. Jest to świat ukrytych sekretów zamieszkały przez prastare stworzenia, kruszące się skamieliny i przerażające jaszczurki. Sztywne rozdzielenie przestrzennego terytorium oddaje ówczesne struktury społeczne. Frapujące kostiumy zaprojektowane przez Neila Daviesa odwołują się jednocześnie do restrykcyjnych zwyczajów panujących w XIX wieku, jak i do prehistorycznych skamielin, których zbieranie stało się popularne.

Deborah rozwinęła indywidualną estetykę, która jest minimalistyczna i surowa, napędzana mocnymi obrazami, nagą scenografią i intrygującymi kostiumami. Tworzy światy, w których to, co znane, może przemienić się w zdobioną subtelnym humorem i mrocznymi aluzjami tajemnicę.

The Curio Cabinet

Choreografia: Deborah Light

Taniec: Gotautė Kalmataviciute, Marius Pinginis, Andrius Stakelė, Solveiga Vasiliauskaitė

Kostiumy: Neil Davies

Oświetlenie: Dan Young

Muzyka: Murcof & Philippe Petit, Black Fanfare, Susumu Yokota i Deaf Centre

Współpraca: Litewska Rada Kultury

Czas trwania: 40 min

aura.lt

TRAILER

PROGRAM

Warsztaty 

Więcej: http://www.dancefestival.lublin.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close