Lublin/XX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „Nederlands Dance Theater 2 Lublin tour” – masterclass z Peterem Chu i Grahamem Kaplanem

Zdjęcie: Lublin/XX Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „Nederlands Dance Theater 2 Lublin tour” – masterclass z Peterem Chu i Grahamem Kaplanem

Fot. ze spektaklu Mutual comfort, Joris-Jan Bos

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów XX edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca (c.d. listopadzie 2016), której organizatorami są Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur odbędą się warsztaty masterclass z tancerzami Nederlands Dans Theater 2. Zajęcia dla zaawansowanych tancerzy poprowadzą: kierownik prób NDT 2 – Peter Chu oraz tancerz kompanii – Graham Kaplan.

Koszt: 120 zł.

Zgłoszenia (taneczne CV) do 17 czerwca 2016 roku: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

Spośród nadesłanych zgłoszeń do 20 czerwca zostanie wybranych 25 doświadczonych w dziedzinie tańca współczesnego i klasycznego tancerzy. Wpłat można dokonywać po potwierdzeniu informacji od organizatorów o wpisaniu na listę uczestników.

Wpłaty na numer konta:

Bank PKO S.A. 61 1240 1503 1111 0010 0136 6780

z dopiskiem „Warsztaty – NDT.20 Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca”

Adres odbiorcy: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin.

NDT jest znanym na całym świecie tanecznym zespołem z siedzibą w Hadze w Holandii. Tancerze pracujący w NDT są znani ze swojej wszechstronności, niesamowitych umiejętności technicznych oraz wirtuozerskiej ekspresji. Każdego roku tysiące widzów na całym świecie podziwia występy grupy. Podczas trzygodzinnych zajęć typu masterclass uczestnicy będą mieli okazję do rozwinięcia tanecznych umiejętności poprzez pracę nad wszechstronnym repertuarem zespołu. Będzie to szansa na odkrycie języka ruchu wypracowanego przez twórców NDT oraz na pogłębione spotkanie z tancerzami NDT 2.

Warsztaty masterclass będą podzielone na dwie części. Pierwszą, na bazie improwizacji poprowadzi Peter Chu, drugą – opartą na repertuarze, który zostanie zaprezentowany podczas wizyty w Lublinie poprowadzi Graham Kaplan.

Prezentacje w ramach Nederlands Dance Theater 2 Lublin tour

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 10:00

Lublin: sala baletowa, Centrum Spotkania Spotkania Kultur w Lublinie, pl. Teatralny 1; godz. 10.00-13.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close