Lublin/XXI Konfrontacje Teatralne: Atman/Jakimiak/Malone/Siniarska „Usland”

Zdjęcie: Lublin/XXI Konfrontacje Teatralne: Atman/Jakimiak/Malone/Siniarska „Usland”

Fot. Maciej Rukasz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXI Festiwalu Konfrontacje Teatralne odbędzie się pokaz instalacji – spektaklu Usland, który stworzyli: Mateusz Atman, Agnieszka Jakimiak, Daniel Malone, Agata Siniarska. W Usland podążamy śladem Leonarda Z., artysty polskiego pochodzenia, który zamieszkał na Islandii – kraju znajdującym się na drugim miejscu w rankingu Najszczęśliwszych Krajów Świata według raportu ONZ z 2015 roku. Rozmowy z islandzkimi twórcami i politykami oraz przeżycia z podróży po „kraju lodu i ognia” mieszają się z fantazjami o stworzeniu alternatywnego społeczeństwa, z pragnieniem znalezienia się w świecie, jakiego nie znamy, z potrzebą innego traktowania otaczającej nas materii.

Niewiele wiemy o samym Leonardzie: po pewnym czasie zniknął z wyspy, jego artystyczna biografia jest pełna paradoksów, jego prace składają się z zapożyczeń i cytatów. Szukając tropów prowadzących do Leonarda, musimy uważnie śledzić własne kroki, które czasem zamazują ślady samego artysty. Jak może wyglądać życie w jednym z najszczęśliwszych krajów? Jakie miejsce zajmowałaby w nim twórcza działalność? Czy chcemy wyobrażać sobie życie w świecie innym niż ten, w którym przyszło nam funkcjonować? I czy na pewno wyobrażamy sobie lepszy, a nie gorszy świat?

Koncepcja i realizacja: Mateusz Atman, Agnieszka Jakimiak, Daniel Malone, Agata Siniarska

Opieka kuratorska: Marta Keil, Grzegorz Reske

Producentka: Ksenia Duńska

Koprodukcja Instytutu Goethego i Centrum Kultury w Lublinie (Konfrontacje Teatralne) z okazji Sympozjum Kulturalnego „Tauschen und Teilen” w Weimarze 2016. Projekt powstał w ramach programu rezydencyjnego „Sąsiedzi”, prowadzonego przez Konfrontacje Teatralne.

Specjalne podziękowania dla Georga Blochmanna

Premiera: 2 czerwca 2016 roku, Weimar

Język: polski / angielski

Pokazy performansu odbywają się o 17.00 (język angielski) i 19.00 (język polski), od 16.30 można oglądać instalację.

***

Pliki do pobrania:

Program

Katalog

Gazeta festiwalowa

Strona festiwalu: www.konfrontacje.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close