Lublin/XXI Konfrontacje Teatralne: Bojana Kunst „Artysta w pracy” – wykład i promocja polskiego wydania książki

Zdjęcie: Lublin/XXI Konfrontacje Teatralne: Bojana Kunst „Artysta w pracy” – wykład i promocja polskiego wydania książki

Bojana Kunst: Artist at Work

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXI Festiwalu Konfrontacje Teatralne odbędzie się promocja polskiego wydania książki Bojany Kunst Artysta w pracy. Przy tej okazji badaczka wygłosi wykład. Centrum Performatywne EEPAP to międzynarodowe laboratorium łączące działania badawcze i artystyczne w obszarze współczesnych sztuk performatywnych. Jednym z podstawowych celów Centrum jest budowanie i rozwijanie dyskursu oraz krytycznej refleksji wokół współczesnych praktyk choreograficznych i performatywnych. Program Centrum, oparty na ciągłym przenikaniu się perspektywy teoretycznej z praktyką artystyczną, będzie składał się m.in. z rezydencji badawczych i artystycznych, seminariów, debat i warsztatów z udziałem polskich i międzynarodowych twórców oraz teoretyków. Wykład Bojany Kunst oraz promocja polskiego wydania książki Artist at Work, przygotowanego wspólnie przez Konfrontacje Teatralne i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Bojana Kunst – filozofka, dramaturżka, badaczka sztuk performatywnych. Profesor w Instytucie Teatrologii Stosowanej Uniwersytetu Justusa Liebiga w Gießen, gdzie jest odpowiedzialna za studia drugiego stopnia na kierunku Choreografia i performans. Członkini redakcji magazynu „Maska”, periodyku „Amfiteater” oraz „Performance Research”. Jej eseje opublikowane zostały w wielu czasopismach akademickich oraz wydawnictwach; naucza i wykłada na wielu uniwersytetach w Europie. Jest autorką wielu książek, między innymi, Impossible Body (Maska 1999), Dangerous Connections: Body, Philosophy and Relation to the Artificial (Maska 2004), Processes of Work and Collaboration in Contemporary Performance (red., Ljubljana 2006), Contemporary Performing Arts (Ljubljana 2006, współred. Petra Pogorevc), Performance and Labour (Performance Research 2012, współred. Gabriele Klein), Umetnik na delu (Maska 2012), oraz Artist at Work — Proximity of Art and Capitalism (Zero Books 2015).

Oficjalna strona: www.kunstbody.org

Pliki do pobrania:

Program

Katalog

Gazeta festiwalowa

Strona festiwalu: www.konfrontacje.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Lublin: Centrum Kultury (Sala Kinowa), ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close