Lublin/XXI Konfrontacje Teatralne: Ivo Dimchev „Songs from my shows”

Zdjęcie: Lublin/XXI Konfrontacje Teatralne: Ivo Dimchev „Songs from my shows”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXI Festiwalu Konfrontacje Teatralne odbędzie się pokaz performansu/koncertu Ivo Dimcheva. Ivo Dimchev, jeden z najciekawszych i najbardziej kontrowersyjnych performerów w Europie, tym razem prezentuje zbiór piosenek, które napisał na potrzeby swoich dotychczasowych spektakli. W tym przypadku wykonuje je jako niezależne utwory, stanowiące ilustrację pojedynczych pojęć. W rezultacie piosenki oddzielone od swych pierwotnych kontekstów nabierają nowego znaczenia. Osobliwy głos i choreografia bułgarskiego performera dopełniają niezwykłej całości.

Pomysł, tekst, muzyka, wykonanie: Ivo Dimchev

Fortepian: Dimitar Gorchakov

Wiolonczela: Magi Petrovic

Premiera: 2015

Język: angielski z polskimi napisami

Spektakl jest przeznaczony dla widzów powyżej 16. roku życia

Ivo Dimchev słynie z łamania tabu. Choć jego prace łączą w sobie performans, taniec, teatr i sztuki wizualne, w centrum pozostaje jego niebywała muzykalność i znakomity talent wokalny. Występ Dimcheva składać się będzie z 15 piosenek pochodzących z dotychczasowych spektakli, tym razem jednak zostaną zaprezentowane jako autonomiczne utwory. Przy akompaniamencie Dimitara Gorchakova na fortepianie, Dimchev tworzy porywający koncert, w którym łączy wirtuozerię z nieprzewidywalnością.

Dimchev to autor ponad trzydziestu performansów i laureat licznych międzynarodowych nagród. Występował w Europie, Ameryce Południowej i Północnej. Prowadził zajęcia na Uniwersytecie Filmowym i Teatralnym w Budapeszcie, Konserwatorium Królewskim w Antwerpii, Hochschule der Künste w Bernie, DanceWeb w Wiedniu, Uniwersytecie w Giessen w Niemczech, Akademii Sztuk Pięknych w Bremie i in. Dimchev jest założycielem bułgarskiej Fundacji Humarts i organizatorem dorocznego konkursu dla bułgarskich choreografów. Obecnie jest rezydentem w Kaaitheater w Brukseli. W 2014 roku otworzył MOZEI w Sofii – niezależną przestrzeń prezentującą muzykę i sztukę współczesną.

Pliki do pobrania:

Program

Katalog

Gazeta festiwalowa

Strona festiwalu: www.konfrontacje.pl

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 22:00

Lublin: Piwnice Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close