Lublin/XXI Konfrontacje Teatralne: Warsztaty „Płacz jako praktyka choreograficzna”. Prowadzenie: Mădălina Dan, Agata Siniarska

Zdjęcie: Lublin/XXI Konfrontacje Teatralne: Warsztaty „Płacz jako praktyka choreograficzna”. Prowadzenie: Mădălina Dan, Agata Siniarska

Fot. Etgar Hartung, OMU FILM

Wersja do druku

Udostępnij

Konfrontacje Teatralne w Lublinie zapraszają do udziału w warsztatach Płacz jako praktyka choreograficzna, których bazę stanowi wspólny projekt Mădăliny Dan i Agaty Siniarskiej Mothers of Steel (pokaz work in progress 1 października w Poczdamie, premiera 8 października w Poznaniu, kolejny pokaz w ramach Konfrontacji Teatralnych).

Podczas warsztatu uczestnicy skupią się na zróżnicowanych aspektach praktykowania płaczu i rozwijania wokół niego metodologii pracy. Poprzez współczesne techniki pracy z ciałem (techniki taneczne, techniki pracy nad stanami) będą śledzić i nazywać konkretne działania płaczącego ciała (przyspieszone bicie serca, zmiany oddechu, drżące kolana, napięcie mięśni w poszczególnych częściach ciała, pocenie się). Analizując zachowania społeczne i kulturowe znaczenie płaczu, zbadają, w jaki sposób może być powielany.

Płacz to nie tylko fizyczne i psychiczne doświadczenie ciała – to przede wszystkim praktyka kulturowa, która wpływa na porządek społeczny. W wielu sytuacjach wiąże się nie tylko ze smutkiem, ale przede wszystkim ze wstydem, skrępowaniem, czy dyskomfortem. Jego performans może być zarówno siłą, jak i przejawem słabości, zarówno dla performera, jak widza. Tak zdobyte doświadczenia uczestnicy postaraja się wykorzystać jako tworzywo artystyczne.

Warsztat skierowany jest do osób zainteresowanych różnokierunkową praca z ciałem; praktyków, teoretyków oraz amatorów.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy pod adresem e-mail: drozd@ck.lublin.pl

Projekt realizowany w ramach programu rezydencyjnego Konfrontacji Teatralnych – „Sąsiedzi”.

Konfrontacje 2016 logo (miniaturka)

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, sala prób nr 1, ul. Peowiaków 12.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close