Lublin/XXI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „Honoring Intuition” – coaching z Colleen Thomas-Young

Zdjęcie: Lublin/XXI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „Honoring Intuition” – coaching z Colleen Thomas-Young

Fot. Piotr Rymer.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Instytut Muzyki i Tańca, Instytut Adama Mickiewicza, East European Performing Arts Platform oraz Lubelski Teatr Tańca zapraszają do udziału w coachingu dla profesjonalnych tancerzy, który poprowadzi Colleen Thomas-Young.

Godziny: 10.00-16.00.

Uwaga! Lista uczestników jest zamknięta.

Warunki uczestnictwa:

Do projektu może zostać zakwalifikowany tancerz/rka z doświadczeniem w improwizacji kontaktowej. Zgodnie z intencją artystki: We need curious movers – Intermediate to advanced dancers with experience in contact improvisation.  Talent in other art forms are a plus. 

Warsztaty odbędą się w ramach XXI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie i połączone będą z naborem do nowego, polsko-amerykańskiego projektu artystki. Jego polska premiera zaplanowana jest na listopad 2018 w ramach Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca, a premiera światowa – wiosną 2019 w Nowym Jorku. Warunkiem uczestnictwa w audycji do projektu jest udział w trzech dniach warsztatów w listopadzie 2017.

Do projektu zostanie wybranych dziesięć osób. Organizatorzy zapewniają uczestnikom zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych w Centrum Kultury w Lublinie, a także bilety na spektakle XXI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbywające się w dniach 14-16 listopada. Organizatorzy nie zapewniają kosztów przejazdu, wyżywienia i honorariów za udział w warsztatach.

Informacja o artystce:

Colleen Thomas-Young – nowojorska choreografka, której prace prezentowane były na wielu międzynarodowych scenach, m.in. w Hong Kongu, Estonii, Wenezueli, Peru, Brazylii i Rosji. W Nowym Yorku współpracuje z prestiżowymi centrami tańca  (Danspace Project, DTW, New York Live Arts, The Miller Theater, Danny K. Playhouse, The Harkness Center at the 92nd Street Y, The Kumble Arts Center).  Jako tancerka współpracowała z uznanymi choreografami  takimi jak Nina Wiener Dance Company, Donald Byrd/The Group, Bebe Miller Dance Company, and Bill T. Jones/Arnie Zane Dance Company.  Od 2003 roku prowadzi własny zespół – Colleen Thomas Dance – oraz współkieruje i choreografuje także dla Bill Young/Colleen Thomas & Co. Pracuje także jako kurator  waznego dla współczensego nowojorskiego projektu w ramach LIT (loft into theater) series at 100 Grand, który wspiera innowacyjne i eksperymentalne  prace zarówno młodych, jak i uznanych twórców. Równolegle do swojej kariery artystycznej,  Colleen Thomas-Young jest profesorem tańca w prestiżowym Barnard College of Columbia University.

http://www.billyoung-colleenthomas.com/

Informacja o organizatorach:

www.imit.org.pl

www.ltt.art.pl

http://culture.pl 

http://eepap.culture.pl/

***

Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w roku 2017 odbywają się po raz dwudziesty. Myśl przewodnia programu Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca będą opierać na ideach ukazywania różnic, kontrastów, antagonizmów i prób dialogu pomiędzy tanecznymi strategiami dzisiejszego świata sztuki.

Wydarzenia towarzyszące:

10 -15 listopada: warsztaty pisania o tańcu z Joostem Goutziersem

14-16 listopada: coaching z Colleen Thomas-Young

16-17 listopada: Międzynarodowa Konferencja Naukowa Taniec i awangarda w Europie Środkowo-Wschodniej. Terytoria – źródła – biografie

18 listopada: warsztaty GaGa/dancers, GaGa/people, zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

18 – 19 listopada: warsztaty tańca współczesnego, zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

19 listopada: inauguracja Polskiej Sieci Tańca

Filmy:

Mr. Gaga – film dokumentalny o Ohadzie Naharinie i Batsheva Dance Company

Loikka on Tour – pokaz skandynawskich tanecznych filmów krótkometrażowych z Loikka Dance Film Festival

Więcej: mstt.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close