Lublin/XXI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Inna Aslamova (Białoruś) „Solo no2” i Daniil Belkin (Ukraina) „Leaning on”

Zdjęcie: Lublin/XXI Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Inna Aslamova (Białoruś) „Solo no2” i Daniil Belkin (Ukraina) „Leaning on”

Inna Aslamova. Fot. Alexander Dolonov

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXI Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca zaprasza na pokaz dwóch spektakli jednego wieczora: Solo no2 Inny Aslamovej z Białorusi i Leaning on Daniila Belkina z Ukrainy.

Solo no2

Spektakl Solo no2 był dotychczas prezentowany podczas V Otwartego Forum Teatrów Fizycznych na Białorusi „PlaSTforma Minsk 2017” w 2017 roku w Dnieprze (Ukraina) oraz Festiwalu Tańca Współczesnego Zelyonka Fest 2017 w Kijowie (Ukraina).

Od artystki:

Czy widownia odnajdzie wartość w moim tańcu, w jego surowej postaci? Czy jest możliwe, aby pustka, którą tak kocham, ożyła w moim ciele? Ta krótka solówka jest wyzwaniem, które stawiam sama sobie. Trzymam się wyznaczonych przez siebie zasad ruchu, nie przejmując się ani formą, ani pięknem muzyki.

pomysł, choreografia, wykonanie: Inna Aslamova

muzyka: Claude Debussy

premiera: 2017

czas trwania: 11 min.

Leaning on

Natomiast spektakl Leaning on został stworzony z bardzo minimalistycznych ruchów, nasyconych głębią i wrażliwością.

Od artysty:

Spoglądając w głąb siebie, dostrzegam dzikość, która mnie przytłacza. Jest dla mnie jasne, że moje ciało jest w stanie wyrazić wiele, znacznie więcej niż myśli. Aby stworzyć tę pracę, sięgnąłem do własnego życiowego doświadczenia, nierzadko do momentów intymnych i trudnych. Jako tancerz wykorzystuję swoje umiejętności, aby podzielić się z widzami swoim doświadczeniem, jednocześnie inspirując zarówno sam siebie, jak i innych.

dramaturgia: Daniil Belkin, Monika Jasinskaite

dźwięk: Anton Baibakov

światła: Sem Davydenko

kostiumy: Natalia Belkina

premiera: 15 maja 2017

czas trwania: 28 min.

***

Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca w roku 2017 odbywają się po raz dwudziesty. Myśl przewodnia programu Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca będą opierać na ideach ukazywania różnic, kontrastów, antagonizmów i prób dialogu pomiędzy tanecznymi strategiami dzisiejszego świata sztuki.

Wydarzenia towarzyszące:

10 -15 listopada: warsztaty pisania o tańcu z Joostem Goutziersem

14-16 listopada: coaching z Colleen Thomas-Young

16-17 listopada: Międzynarodowa Konferencja Naukowa Taniec i awangarda w Europie Środkowo-Wschodniej. Terytoria – źródła – biografie

18 listopada: warsztaty GaGa/dancers, GaGa/people, zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

18 – 19 listopada: warsztaty tańca współczesnego, zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

19 listopada: inauguracja Polskiej Sieci Tańca

Filmy:

Mr. Gaga – film dokumentalny o Ohadzie Naharinie i Batsheva Dance Company

Loikka on Tour – pokaz skandynawskich tanecznych filmów krótkometrażowych z Loikka Dance Film Festival

Więcej: mstt.pl

Bilety:

Spektakle w salach Centrum Kultury w Lublinie i Galerii Labirynt:

15 zł ulgowy / 25 zł normalny / 10 zł grupowy (min. 10 osób)

OFERTA SPECJALNA: 21 biletów w promocyjnej cenie 10 zł z okazji XXI edycji Festiwalu na spektakle w Sali Widowiskowej Centrum Kultury i Galerii Labirynt (1 osoba może nabyć maksymalnie 2 bilety – sprzedaż wyłącznie w kasie Centrum Kultury).

Bilety na spektakle Batsheva Dance Company w Sali Operowej CSK:

miejsca kategorii I – 130 zł; miejsca kategorii II – 110 zł; miejsca kategorii III (wyłącznie spektakl Venezuela) – 50 zł

Seanse filmowe Loikka on tour oraz Mr Gaga: bezpłatne wejściówki do pobrania w kasach Centrum Kultury oraz Centrum Spotkania Kultur

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:30

Lublin: Sala Widowiskowa, Centrum Kultury, u.l. Peowiaków 12.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close