Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Colleen Thomas „but the sun came up and we were here / ale słońce wzeszło i już w nim trwaliśmy”

Zdjęcie: Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Colleen Thomas „but the sun came up and we were here / ale słońce wzeszło i już w nim trwaliśmy”

fot. Maciej Rukasz

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na premierę spektaklu but the sun came up and we were here / ale słońce wzeszło i już w nim trwaliśmy w reżyserii i choreografii Colleen Thomas. Jest to koprodukcja amerykańsko-polsko-ukraińsko-białoruska.

W tej nowej, pełnowymiarowej pracy indywidualne historie performerów zderzają się z pytaniami choreografki dotyczącymi postrzegania samego siebie oraz natury ludzkich relacji. Jakie są granice – albo możliwości poczucia przynależności pośród wzrastającego strachu i napięcia w niestabilnym świecie?

Czujemy się wyobcowani w tym naszym dziwnym świecie, ale słońce wzeszło i już w nim trwaliśmy. W swojej najnowszej międzynarodowej pracy choreografka Colleen Thomas zagłębia się w ucieleśnione doświadczenie siebie, percepcji oraz wspólnoty w czasach podwyższonego politycznego i społecznego niepokoju. Razem ze swoją międzynarodową obsadą – w tym tancerzami z Polski, Ukrainy, Białorusi i USA – w ale słońce wzeszło i już w nim trwaliśmy zadaje pytanie o to, czy nasze indywidualne poczucie tożsamości, intuicja i siła mogą być antidotum wobec podziału w naszym połamanym świecie.

reżyseria: Colleen Thomas

choreografia: Colleen Thomas wraz z wykonawcami

performerzy: Samantha Allen, Oluwadamilare (Dare) Ayorinde, Daniil Bielkin, Mikołaj Karczewski, Krystian Lyson, Evgenia (Jenya) Romanovich, Krystyna Lama Szydłowska, Monika Witkowska, Darrin Wright.

muzyka: Robert Boston

oświetlenie: Rebecca Makus

kostiumy: Rachel Jones Bellas

partnerzy lokalni: Instytut Adama Mickiewicza, 22. Międzynarodowe Spotkania Teatrów, Centrum Kultury w Lublinie

partnerzy z USA: Trust for Mutual Understanding, Bernard College

czas trwania: 55 min

***

bilety:

25 zł, 15 zł, 12 zł (dla uczestników Centrum Ruchu Lubelskiego Teatru Tańca, po uprzednim zgłoszeniu w biurze organizatora)

Bilety do nabycia w kasie Centrum Kultury w Lublinie oraz online na stronie Centrum Kultury w Lublinie

Karnety na spektakle XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca: 300 zł; informacje, zgłoszenia i rezerwacja: taniec@ck.lublin.pl

Więcej: mstt.pl/

wydarzenia towarzyszące podczas 22. MSTT:

 

16-19 listopada: Anna Kamińska/ Przemysław Degórski (Polska) Reflections – interaktywna instalacja

15-20 listopada: warsztaty pisania o tańcu z Joostem Goutziersem (Holandia)

17-18 listopada: warsztaty masterclass z Ailey II (USA), zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

23 listopada: warsztaty choreograficzne z Fouad Boussouf – Compagnie Massala (Francja), zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

24-25 listopada: warsztaty tańca współczesnego, zapisy: warsztaty.taniec@ck.lublin.pl

16-25 listopada: wystawa „Historia tańca w USA”

kino 22 MSTT:

19 listopada, godz 20.30: Rize, reż. David LaChapelle

20 listopada, godz 20.30: Frances Ha, reż. Noah Baumbach

21 Musicale, godz 20.30: West Side Story, reż. Robert Wise, Jerome Robbins

25 listopada, godz 17.00: Bobbi Jene, reż. Elvira Lind

Wstęp na seanse filmowe bezpłatny

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close