Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Fana Fraser – warsztaty

Zdjęcie: Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Fana Fraser – warsztaty

Fana Fraser, fot. Kyle Froman

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie odbędą się warsztaty z dyrektorką prób zespołu Ailey II Faną Fraser. W zajęciach wezmą udział także tancerze z zespołu: Grace Bergonzi i Leonardo Brito. Warsztat adresowany jest do osób posiadających doświadczenie w tańcu współczesnym lub klasycznym.

informacje o zapisach

Fana Fraser rozpoczęła swoją taneczną karierę w Caribbean School of Dancing. Ukończyła z wyróżnieniem program edukacji tanecznej Ailey/Fordham. Występowała na scenie z Camille A. Brown & Dancers, Sidra Bell Dance New York, The Francesca Harper Project, The Metropolitan Opera, Andrea Miller for Hermès, Ryan McNamara for Performa 13, Art Basel oraz Works & Process at the Guggenheim. Fraser występowała w reklamach dla Google i Twittera. Była również członkinią Ailey II. Jako choreografka była prezentowana w następujących miejscach: Emerging Artists Theatre, BAAD! (Bronx Academy of Arts & Dance) oraz Trinidad Theatre Workshop. Była artystką-rezydentką w the Dance & Performance Institute in Trynidadzie i Tobago oraz w Open Call – projekcie partnerskim pomiędzy BAAD! oraz Pepatián. Fraser pracowała również jako artystka-pedagog w Purelements and Notes in Motion Teaching Ensemble oraz jako asystentka prób dla choreografa Darrella Grand Moultrie. Jest także certyfikowaną instruktorką Gyrotonic®.

Grace Bergonzi rozpoczęła naukę tańca na Academy of Dance w Westport, ukończyła z najwyższym wyróżnieniem Ailey/Fordham BFA Program in Dance. Uczestniczyła w letnich zajęciach na Alonzo King LINES Ballet i Jacob’s Pillow. Bergonzi tańczyła do choreografii Roberta Battle’a, Stephanie Batten Bland, Annabelle Lopez Ochoa, Jae Man Joo, Ray’a Mercera oraz Matthew Rushinga, a także pojawiła się w Memoriale Alvina Aileya podczas Ailey’s 2016 New York City Center. W 2017 roku ukazał się artykuł w wydaniu maj/czerwiec magazynu Dance Spirit  poświęcony Bergonzi. To jej pierwszy sezon z Ailey II.

Leonardo Brito przygodę z tańcem rozpoczął na Projeto Primeiro Passo. Trenował również na Escola Estadual de Danca Maria Olenewa, Centrum Sztuki Nós da Dança, Uniwerytecie Federalnym w Rio de Janeiro oraz letniej szkole baletowej Miami City Ballet School oraz jako stypendysta w szkole Ailey School. Jest laureatem nagrody III Premio Danca Moderna w 2016 roku Brazylijskiego Kongresu Tańca Współczesnego. Wykonywał choreografie Robert’a Battle, Tracy Inman, Ray’a Mercer’a oraz Jennifer Archibad. Pojawił się także w Gali Ailey Spirit w Lincoln Center oraz zatańczył w Memoriale Alvin’a Ailey. To jego pierwszy sezon w Ailey II.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 14:00

Lublin: Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close