Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Fouad Boussouf i Nicolas Grosclaude – warsztaty

Zdjęcie: Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Fouad Boussouf i Nicolas Grosclaude – warsztaty

na zdj. Fouad Boussouf, fot. Karo Cottier

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie odbędą się warsztaty choreograficzne dla tancerzy hip-hopowych, prowadzone przez założyciela i choreografa Massala Dance Company: Fouada Boussoufa oraz tancerza kompanii Nicolasa Grosclaude’a.

Harmonogram:

14.00-16.00 – Fouad Boussouf

16.15-18.15 – Nicolas Grosclaude

Twórcy z Cie Massala poprowadzą warsztaty, wykorzystując tematy, style i techniki, które posłużyły jako podstawa do powstania spektaklu Näss. Warsztaty mają na celu dostarczenie narzędzi choreograficznych oraz nowego słownika ruchowego tancerzom hip-hopowym w celu wzbogacenia i rozwoju ich własnej niepowtarzalnej techniki.

Warsztaty będą wykorzystywały ruch, pracę z podłogą, dźwiękiem, muzyką, grawitacją i przestrzenią, będą dotyczyć wzajemnych relacji tancerzy, jak również ćwiczeń z wizualizacją, które mają pobudzić ich wyobraźnię.

inormacje o zapisach

Fouad Boussouf  – choreograf, tancerz i pedagog o pochodzeniu francusko-marokańskim. Założył Massala Dance Company w 2006 roku, łącząc w swoim repertuarze różne style: hip-hop, taniec współczesny, tradycyjne tańce Afryki Północnej oraz nowy cyrk. Stworzył kilka multidyscypilnarnych spektakli, w tym: Zoom, Deviation, Témoin(s), A Condition, Afflux, Concept Lavoir, Transe, The Elements, Esperluette, Le Moulin du Diable oraz Näss. Spektakle Massali zdobyły uznanie krytyków we Francji oraz w reszcie Europy, na Karaibach, na Bliskim Wschodzie oraz Pólnocnej Afryce. Ostatni spektakl Massali Näss został wybrany przez Aerowaves – europejską sieć tańca jako jeden z najlepszych spektakli roku 2018 i obecnie jest pokazywany na całym świecie.

Nicolas Grosclaude – urodzony w 1994 roku, zaczął tańczyć jako piętnastolatek. Uczył się w Thony Maskot School w Paryżu, a od 2014 roku nabywał doświadczenie w multidyscyplinarnym treningu hip-hopowym współpracując z Revolution Company w Bordeaux. W Danii tańczył w Next Zone Dance Company w Kopenhadze. Nicolas dołączył do Massali w 2016 roku i tańczy w spektaklu Näss oraz Transe.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 14:00

Lublin: Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, sala prób nr 4

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close