Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „West Side Story”, reż. Robert Wise, Jerome Robbins

Zdjęcie: Lublin/XXII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „West Side Story”, reż. Robert Wise, Jerome Robbins

materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca Lubelski Teatr Tańca, Centrum Kultury w Lublinie i Centrum Spotkania Kultur zapraszają na kultowy film z 1961 roku West Side Story w reżyserii Roberta Wise’a i Jerome’a Robbinsa. Film z muzyką Leonarda Bernsteina, nagrodzony 10 Oscarami. Wielu znawców kina uważa, że od tego obrazu zaczyna się historia nowoczesnego musicalu. Po raz pierwszy zerwano tu z rewiową, beztroską i kompletnie odrealnioną konwencją dotychczasowych klasyków tego gatunku.

Musicalowa wersja Romea i Julii osadzona została w Nowym Jorku lat 50. XX wieku. Dwa młodzieżowe uliczne gangi, Sharks i Jets, walczą ze sobą o kontrolę emigranckich dzielnic miasta. Tony, były przywódca Jetsów, zakochuje się z wzajemnością w Marii, siostrze przywódcy Sharksów. Czy ich miłość ma szansę przetrwać i przerwać brutalną rywalizację nienawidzących się gangów?

reżyseria: Robert Wise, Jerome Robbins

scenariusz: Ernest Lehman

gatunek: Melodramat / Musical

produkcja: USA

czas trwania: 151 min.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:30

Lublin: Kino Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close