Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Jonathan Burrows „52 Portrety”

Zdjęcie: Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Jonathan Burrows „52 Portrety”

Jonathan Burrows "52 portrety", fot. Hugo Glendinning

Wersja do druku

Udostępnij

52 Portrety jest to filmowa kulminacja projektu online stworzonego przez choreografa Jonathana Burrowsa, kompozytora Matteo Fargiona oraz twórcę filmowego Huga Glendinninga. Projekt zakładał stworzenie krótkich, opartych na gestach, portretów różnorodnego grona tancerzy oraz performerów i publikowanie jednego z nich w każdy poniedziałek 2016 roku.

52 bohaterów tych portretów dobrano w taki sposób, aby reprezentowali oni eklektyczny charakter londyńskiej sceny tanecznej. Twórcy zaprosili do udziału także artystów, którzy prezentowali swoje spektakle na przestrzeni tego roku w Sadler’s Wells, jednym z najważniejszych ośrodków tanecznych w Wielkiej Brytanii. Na każdy z portretów składa się bardzo osobisty taniec performera, który filmowany jest przy stole, a akompaniuje mu Matteo, wyśpiewujący ich autobiografie oparte na brzmieniu głosów artystów. Bohaterowie tych porterów reprezentują różne grupy wiekowe, dyscypliny artystyczne i są różnego pochodzenia.

52 portrety powstały dzięki sukcesowi, jaki odniósł The Elders Project, zrealizowany w 2014 roku na zamówienie Elixir Festival w Sadler’s Wells. Podobnie jak poprzednio, ten projekt został pomyślany jako hołd o epickim rozmachu złożony sztuce tańca. Dotychczasowe reakcje odbiorców są potwierdzeniem przejmującej głębi, urzekającego humoru oraz niezwykłej siły oddziaływania tego projektu, który odkrywa przed widzami nieodkryte do tej pory historie, myśli oraz zmagania tancerzy.

producent: Sadler’s Wells

czas trwania: 120 min

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 16:00

Lublin: Centrum Kultury, Kino, ul. Peowiaków 12

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close