Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Lucy Suggate „Pilgrim”

Zdjęcie: Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Lucy Suggate „Pilgrim”

Lucy Suggate "Pilgrim", fot. Manuel Vasson

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXIII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbędzie się spektakl Pilgrim w choreografii Lucy Suggate.

Pilgrim jest fizyczną podróżą poprzez mistyczne muzyczne kompozycje stworzone przez kompozytora muzyki elektronicznej, Jamesa Holdena. Jest próbą zwrócenia uwagi na pradawny, ale wciąż występujący związek pomiędzy tańcem a muzyką oraz uwypukleniem tkwiących w nich głęboko transformatywnych jakości.

Przebłyskują w tej pracy echa dziedzictwa brytyjskiego folku oraz pogańskiej wrażliwości, które przenikają się wzajemnie w stanach hipnotycznej euforii. Ruchowy słownik, z którego korzysta Lucy Suggate jest niezwykle eklektyczny. Przez cały czas wspierana przez czarowne i epickie rytmy, zadaje sobie i widzom pytanie po co tańczymy?.

W trakcie oglądania tego spektaklu pozwólcie sobie zmienić perspektywę, uwolnijcie się od tego, co znane i wygodne i zanurzcie się w głębiach własnej wyobraźni.

Koncepcja tej pracy zrodziła się w trakcie rezydencji Lucy Suggate oraz Sonii Gomez, która miała miejsce w ramach programu Modul Dance w Graner w Hiszpanii.

choreografia i wykonanie: Lucy Suggate
muzyka: James Holden
wyprodukowane przez: Arts Council England, British Council Artists International Development Fund. Festival TNT Terrasa, Marta Oliveres, Modul Dance, Mercat De les Flors,  Festival SONAR, Graner, BCN, Bora Bora oraz Dansehallerne DK.
specjalne podziękowania dla :Jamesa Holdena, Gemmy Sheppard, Busha Hartshorna oraz Dance4

premiera: 2015
czas trwania: 45 min

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Lublin: Galeria Labirynt, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close