Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Masterclass z tancerzami Company Wayne McGregor

Zdjęcie: Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Masterclass z tancerzami Company Wayne McGregor

fot. Richard Davies, „Autobiography” Company Wayne McGregor, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Lubelski Teatr Tańca zaprasza na masterclass z tancerzami Company Wayne McGregor, w ramach XXIII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Zajęcia przeznaczone są dla doświadczonych tancerzy, absolwentów szkół baletowych, a także studentów kierunków tanecznych i choreograficznych.

O zajęciach:

Tancerze z Company Wayne McGregor poprowadzą wymagającą lekcję, oddającą wewnętrznie zróżnicowany i dynamiczny język ruchu Wayne’a McGregora. Zaproponują ćwiczenia choreograficzne o charakterze laboratoryjnym. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z choreograficznymi narzędziami opartymi na zadaniach, które stosowane są w Studiu McGregora przez jego tancerzy. Dzięki nim będą mogli otworzyć się na własną, indywidualną kreatywność, a także poznać innowacyjne formy tworzenia ruchu.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń (do 7 listopada, formularz zgłoszeniowy: tutaj)

Koszt: 100 zł

Prowadzący:

Jacob O’Connell – urodzony w Swindon (Wielka Brytania), tancerz o korzeniach irlandzkich oraz jamajskich. Przez 5 lat uczył się w zespole Swindon Dance, jednocześnie występując w Swindon Youth Dance Company. W 2015 roku zdobył tytuł „Młodego Tancerza” w kategorii taniec współczesny, przyznawany przez BBC, za zatańczenie choreografii Amandy Britton i Alexandra Whitleya. Swoją edukację kontynuował w Rambert School of Ballet and Contemporary Dance, jednocześnie występując w spektaklach Rambert Company (Tomorrow, Other Works), jak również w takich kompaniach jak: Ross McKim’s Vision Company, INALA (w choreografiach Marka Baldwina). Dodatkowo stworzył i współtworzył spektakle powstałe w Sadler’s Wells. Do Company Wayne McGregor dołączył w 2017 roku.

Eileih Muir – tancerka urodzona w Derby (Wielka Brytania). Uczyła się w London Studio Centre, a tytuł magistra uzyskała od The London Contemporary Dance School. Zanim dołączyła do Alston Dance Company, odbyła staż taneczny w NDCWales. Po odejściu z kompanii pracowała głównie jako freelancerka w projektach takich artystów jak: Joss Arnott, Itzik Galili oraz Shobana Jeyasing. Gościnnie występowała także w wielu kompaniach tanecznych w całej Europie. Ponadto jest współzałożycielką kompanii Flavour&Some zajmującej się tworzeniem sztuki multidyscyplinarnej, w której razem ze swoim partnerem tworzy choreografie i reżyseruje doświadczenia o charakterze immersyjnym. Do Company Wayne McGregor dołączyła w czerwcu 2019 roku.

Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Centrum Kultury w Lublinie

ul. Peowiaków 12

www.mstt.pl

www.dancefestival.lublin.pl
www.ck.lublin.pl

www.ltt.art.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 13:00

Lublin: Centrum Spotkania Kultur, sala baletowa, plac Teatralny 1, w godz. 13.00-15.00

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close