Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Tabea Martin „Field”

Zdjęcie: Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: Tabea Martin „Field”

Tabea Martin "Field", fot. TęPepijn Lutgerink

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XXIII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca odbędzie się spektakl Field szwajcarskiej artystki Tabei Martin.

Trzy ciała. Jedna wspólna przestrzeń. 100 największych przebojów miłosnych. Pragną, aby coś się im przytrafiło. Pragną eksplozji. Będą walczyć do samej krwi, aby znaleźć miłość, ciepło, uznanie. Wybitnie atletyczne oraz dynamiczne, to trio jest niczym pole bitwy.

Kończyny splatają się niczym macki, kiedy tancerze podążają ku sobie, jednocześnie walcząc ze sobą. Czy jest to czyste szaleństwo, które nic nie znaczy? Im dłużej są razem, tym bardziej czują się samotni.

Jest to spektakl o nieustającej walce w oczekiwaniu na to coś, co powinno się w życiu wydarzyć. Jest to spektakl także o rozczarowaniu, które się pojawia, kiedy to, co się wydarzyło, nie jest tym, czego tak naprawdę chcieliśmy. Jest to spektakl, przez który jego twórcy próbują zrozumieć, co motywuje ludzi do działania oraz w jaki sposób się angażujemy. Jest to spektakl o trójce ludzi, którzy chcą się ze sobą porozumieć. Którzy wierzą w siłę bycia razem oraz którzy finalnie ponoszą klęskę w próbie zrealizowania tego marzenia.

Spektakl stawia pytania o to, jak porozumiewamy się z innymi oraz staramy się z innymi być. Zastanawia się nad niemożliwościami tych połączeń. Czy możliwe jest, aby jednostka zatraciła się w grupie? Czy jednostka jest w stanie porzucić własny tok myślenia? Spektakl obrazuje mechanizm, który doprowadza do tragedii, wynikającej z nieumiejętności spotkania się jednego człowieka z drugim.

choreografia: Tabea Martin
asystentka choreografki: Viola Perra
tancerze: Stéphanie Bayle, Luca Cacitti, Carl Staaf
dramaturgia: Youness Anzane
projekt świateł: Minna Heikkilä
obsługa oświetlenia: Dave Staring
kostiumy: Mirjam Egli
organizacja trasy: Larissa Bizer

podziękowania: Sebastian Nübling, Matthias Mooij, Rebecca Weingartner, Laura Pregger, Pol Bierhoff
współprodukcja: Gymnase CDC / Roubaix – Kaserne Basel, Partners: Rotterdamse Schouwburg / Rotterdam – Theater aan het Vrijthof / Maastricht – Grand Theatre /Groningen – ADN / Neuchatel, wsparcie: Centre National de la Danse / Paris – Kanton Basel-Landschaft

premiera: 9 kwietnia 2014
czas trwania: 45 min

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Lublin: Galeria Labirynt, ul. Księdza Jerzego Popiełuszki 5

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close