Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „Techno Folk” – warsztaty tańca do spektaklu „Projekt Yanka Rudzka: Wielogłos”

Zdjęcie: Lublin/XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca: „Techno Folk” – warsztaty tańca do spektaklu „Projekt Yanka Rudzka: Wielogłos”

XXIII Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca

Wersja do druku

Udostępnij

Czy (i jak) można zderzyć ze sobą jednocześnie tak z pozoru odległe taneczne światy jak brazylijska samba, ormiańskie kochari, gruzińskie svanuri i polski oberek? Organizatorzy XXIII Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca zapraszają na spotkanie z międzynarodową ekipą Projektu Yanka Rudzka, który połączył w tańcu artystów z Armenii, Brazylii, Gruzji i Polski.

O warsztatach: 

Pragniemy praktykować tradycyjne tańce naszych czterech kultur, pamiętając o tym, że są to praktyki z natury swojej wspólne, jednoczące nas niezależnie od przekonań, narodowości czy umiejętności! Pragniemy celebrować obecną we wszystkich tańcach

tradycyjnych (niezależnie od szerokości geograficznej) radość, przywołując ekstatyczny wymiar tańca, wpisany w tę sztukę u samych jej korzeni. Wierzymy, że choć z różnych obszarów kulturowych, tańce tradycyjne, praktykowane obok siebie, odkrywają przed nami intrygujące podobieństwa i pozwalają na pogłębioną refleksję nad źródłami i narracjami obecnymi w tradycyjnych tańcach oraz niesionymi przez nie doświadczeniami i ich znaczeniem dla dzisiejszej choreografii i kultury współczesnej.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu Terytoria choreografii – nowe szlaki awangardy, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Adama Mickiewicza.

Zapisy odbywają się przez formularz na stronie. O wpisaniu na listę uczestników warsztatów decyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp bezpłatny.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:30

Lublin: Centrum Kultury, sala prób 4, ul. Peowiaków 12

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close