Międzynarodowa konferencja naukowa Dziedzictwo Piny Bausch

Zdjęcie: Międzynarodowa konferencja naukowa Dziedzictwo Piny Bausch

Wersja do druku

Udostępnij

Międzynarodowa konferencja Dziedzictwo Piny Bausch. Inspiracje, odwołania, testament. Oddziaływanie Tantheater Wuppertal Piny Bausch na współczesny teatr, taniec, film, myśl krytyczną  odbędzie się w dniach 19-21 września. Towarzyszy ona występom Tanztheater Wuppertal Pina Bausch w Warszawie w Teatrze Wielkim − Operze Narodowej i stanowi część 10., jubileuszowej edycji Międzynarodowego Festiwalu Tańca Współczesnego Ciało/Umysł. Konferencja pełnić ma rolę swoistego komentara do twórczości niemieckiej choreografki i uzupełnieniem wiedzy o niej. To nie tylko szansa zapoznania się z myślą krytyczną inspirowaną teatrem tańca, ale też okazja do spotkania artystów, którzy zgodzili się na udział w dyskusji panelowej zorganizowanej w ramach konferencji. W dyskusji uczestniczyć będą Prof. Dr Gerald Siegmund, Prof. Dr Sabine Huschka, Arnd Wesemann, Norbert Servos, Jo Ann Endicott, Dominique Mercy, Robert Sturm, Daphnis Kokkinos, Michael Strecker, Prof. Elżbieta Kalemba-Kasprzak, Janusz Subicz. Dyskusję poprowadzi Roman Arndt.

Konferencja ma być nie tyle miejscem wypowiedzi na temat istoty fenomenu twórczości Piny Bausch, lecz przestrzenią dla refleksji nad jej dziedzictwem dla przyszłych pokoleń. W jakim stopniu język Tanztheater stał się uniwersalnym językiem komunikacji we współczesnym teatrze, tańcu, filmie? Jak zmienił i nadal zmienia on myślenie o tańcu? Czy istnieje przesłanie, które Pina Bausch pozostawiła sztuce współczesnej?

Do wymiany poglądów organizatorzy zaprosili zarówno gości z Niemiec, jak i referentów z Polski, którzy m. in. wskażą i uświadomią ślady obecności dzieła Bausch we współczesnym polskim teatrze. Wśród gości z zagranicy znajdą się wybitni badacze tańca i twórczości Bauch, m.in. Roman Arndt, Gerlad Siegmund, Sabine Huschka, Norbert Servos i Arnd Wesemann. Polskie środowisko naukowe reprezentować będą m.in. Elżbieta Kalemba-Kasprzak i Krystyna Duniec.

Wprowadzenie i prowadzenie konferencji: Dr Aleksandra Rembowska – Wykładowczyni Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza i Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Autorka książki Teatr Tańca Piny Bausch. Sny i rzeczywistość (2009).

 

19-21 września, Akademia Teatralna – Collegium Nobilium, ul. Miodowa 22/24 w Warszawie, http://www.at.edu.pl


Program do pobrania

Kontakt i informacje:

http://www.cialoumysl.pl; konferencja@cialoumysl.pl                                                                                                                         

Informacje o prelegentach: http://www.cialoumysl.pl/projekty/stronytekstowe?id=210                                                                                                           

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Akademia Teatralna - Teatr Collegium Nobilium

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close