Międzynarodowy Dzień Tańca 2017/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: Warsztat „Bolero Feel/ Siente Bolero”. Prowadzenie: Małgorzata Matuszewska, Kinga Malec

Zdjęcie: Międzynarodowy Dzień Tańca 2017/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: Warsztat „Bolero Feel/ Siente Bolero”. Prowadzenie: Małgorzata Matuszewska, Kinga Malec

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2017, organizowanego przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie, w Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki, Teatr Tańca NTF, Instytut Cervantesa w Warszawie zapraszają na warsztat Bolero Feel/ Siente Bolero, który poprowadzą  dwie doświadczone tancerki, Małgorzata Matuszewska i Kinga Malec.  Warsztat skierowany do osób praktykujących różne formy tańca. Tematem warsztatu będzie utwór Bolero Maurice’a Ravela. Uczestnicy pragną stworzyć wielogłosową kompozycję w oparciu o zróżnicowane kody ruchowe.

Wejdź z nami w świat rytmu i tańca, daj się porwać Bolero Feel!

Uczestnicy proszeni są o przyniesienie strojów do ćwiczeń i obuwia tanecznego. Preferencje: taniec hiszpański: czarne stroje, długie spódnice; pozostałe techniki: stroje jasne (najlepiej białe)

Kontakt:

warsztat@ntf.pl, tel. 603 648109, www.ntf.pl

Prowadzące:


Małgorzata Matuszewska
–  tancerka flamenco i klasyki hiszpańskiej, dyplomowana tancerka ZASP, choreografka, pedagog i artystka sceniczna, twórczyni i założycielka Teatru Tańca NTF oraz Fundacji Tradycji i Transformacji Sztuki. Jej znajomość form tanecznych od flamenco przez klasykę hiszpańską po tańce dawne, orientalne i folklorystyczne oraz techniki aktorskie pozwalają jej z sukcesem angażować się w liczne projekty artystyczne i kulturalne.

Więcej:

Kinga Malec – tancerka, choreografka . Absolwentka specjalnoścu Choreografii i teechniki tańca na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Specjalizuje się w tańcach indyjskich, głównie w klasycznym  kathak, którego uczyła się w Indiach, oraz w formach tańca będących fuzjami z formami zachodnimi. Współpracuje z wieloma znakomitymi artystkami i artystami takimi, jak Maria Pomianowska, Sandesh Popatkar, Aveneendra Sheolikar, Michał Czachowski. Ma na swoim koncie liczne występy w Polsce, większości krajów europejskich oraz USA, Turcji, Izraelu, Indiach i Singapurze.

Organizatorzy: Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki, Teatr Tańca NTF, Instytut Cervantesa w Warszawie.

Warsztat jest jednym z wydarzeń Międzynarodowego Dnia Tańca  2017 organizowanych przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.

Więcej informacji: https://facebook.com/events/452919821727531/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 12:00

Warszawa: Instytut Cervantesa (sala de actos piętro V), ul. Nowogrodzka 22 (przy metrze Centrum), w godz. 12.00-15.00

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close