Międzynarodowy Dzień Tańca 2017/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: Warsztaty Bartenieff Fundamentals ®. Prowadzenie: Iwona Wojnicka

Zdjęcie: Międzynarodowy Dzień Tańca 2017/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie: Warsztaty Bartenieff Fundamentals ®. Prowadzenie: Iwona Wojnicka

Na zdjęciu: Iwona Wojnicka. Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca 2017, organizowanego przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie,  Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format Zero zaprasza na warsztaty Bartenieff Fundamentals ®, które poprowadzi Iwona Wojnicka.

Zajęcia praktyczno-techniczne na poziomie podstawowym, obejmujące sześć podstawowych ćwiczeń rozwojowych z Bartenieff Fundamentals, mało znanej w Polsce metody ewolucyjnej pracy z ciałem. Irmgard Bartenieff mówiła:   „it doesn’t matter what you do, but it matters how you do it” (nie liczy się to, co robisz, ale jak to robisz). W czasie warsztatu uczestnicy poznają ćwiczenia, które pomogą zrozumieć potencjał mobilności ruchu w ramach posiadanej struktury mięśniowo-szkieletowej. Praktyka odbywa się w parterze i pozwala na wykorzystanie grawitacji w uwalnianiu energii mięśni i stawów, a także odzyskania kontroli nad uwięzionym potencjałem dynamiki ruchu. Ćwiczenia Bartenieff pomagają także aktywizować głębokie połączenia w ciele oraz mięśnie rotacyjne, które są podstawą poruszania się w przestrzeni trójwymiarowej. Uczestnicy będą pracować  także nad budowaniem silnego centrum. Zajęcia odbywają się według certyfikowanej metody Laban Institute of Movement Studies, NYC.

Prowadząca:

Iwona Wojnicka – artystka niezależna, tancerka i choreografka z zamiłowaniem do Ausdruckstanz. Absolwentka czteroletniego Certyfikowanego Kursu Analizy Ruchu w Eurolab, w Berlinie. Odbyła trzyletni staż zawodowy w Codarts, w Rotterdamie. Doświadczenie sceniczne zdobywała na osi Niemcy – Izrael – Japonia we współpracy z udziałem znanych tancerzy, choreografów i badaczy tańca. Jej biografia taneczna obejmuje praktykę według trzech stylów:
2010 – 2017 Laban
2003 – 2010 Butoh
1996 – 2001 Pantomima

Wszystkie fazy jej tanecznej biografii to treningi fizyczne, współpraca projektowa oraz produkcje, master klasy oraz konferencje naukowe. Jej życiowe doświadczenia są główną inspiracją jej prac scenicznych. Od 2003 roku jest liderką Kolektywu Artystycznego i Stowarzyszenia Format Zero oraz członkinią Eurolab, Berlin.
www.iwonawo.com

Więcej

Wstęp bezpłatny.
Zapisy: joanna.formatzero@gmail.com

Warsztaty organizuje Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format Zero z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca 2017 organizowanego przez Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Więcej informacji: https://facebook.com/events/452919821727531/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 11:00

Warszawa: Muzeum Warszawskiej Pragi, ul.Targowa 50/52, w godz. 11.00-12.30.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close