Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie

Zdjęcie: Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca Scena Otwarta w Tarnowie

Wersja do druku

Udostępnij

TaniecPolska.PL patronuje Międzynarodowemu Festiwalowi Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w Tarnowie (1-16 października) obejmuje pokazy spektakli, warsztaty mistrzowskie Ewy Wycichowskiej i Katarzyny Aleksandry Kmieć oraz warsztaty tańca współczesnego dla młodzieży prowadzone przez Katarzynę Skawińską oraz projekcje filmów tańca i spotkania z artystami. Wydarzeniem specjalnym festiwalu będzie promocja wydanej nakładem Mościckiego Centrum Kultury pierwszej książki o polskim tańcu współczesnym − Sztuka do odkrycia. Szkice o polskim tańcu autorstwa Anny Królicy.

Spośród polskich twórców swoje spektakle zaprezentują Marta Pietruszka, Art Color Ballet z Krakowa, Lubelski Teatr Tańca, Teatr Dada von Bzdülöw i Polski Teatr Tańca. Ponadto wystąpią goście z zagranicy, tj. Theater Bielefeld z Niemiec, State Theater of Kosice ze Słowacji i Aura Dance Theater z Litwy.Gościem specjalinym festiwalu będzie zespół 420 PEOPLE z Czech, założony przez Vaclava Kunesa i Natasę Novotną, dawnych tancerzy Nederlands Dans Theater. Program uzupełni występ tancerzy Szkoły Baletowej w Bytomie oraz przedstawienie Zobacz Alicjo z Teatru Rozrywki w Chorzowie.

Taniec współczesny jest motywem przewodnim festiwalu, ale i tematem dla innych dziedzin sztuki. Dzięki Fundacji Kino Tańca pokażemy zostanie pokazanych 15 filmów tańca w różnych blokach tematycznych. W ramach imprezy odbędą się także wystawy fotografii poznańskiego artysty Roberta Frąckowiaka oraz najlepszych zdjęć konkursu fotograficznego Man in E-motion, który stanowi część festiwalowego projektu.

Jako prolog festiwalu zostanie pokazany premierowy spektakl Śląskiego Teatru Tańca w choreografii Jacka Łumińskiego:  Formosa Olivares (17 września o godz. 19.00).

W tekście programowym festiwalu organizatorzy pytają:

Czy łatwo wyobrazić sobie życie bez tańca? Raczej tak – szkoda. Taniec to rodzaj komunikacji najbliższej człowiekowi, najbliższej ciału i zapewne bardzo pierwotny, podobnie jak muzyka. Czas zatem na ożywczy taniec − Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA.

 

Projekt Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA w Tarnowie współfinansowany jest przez Unię Europejską oraz budżet województwa małopolskiego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. 

 

Szczegółowe informacje: http://www.scenaotwarta.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Mościckie Centrum Kultury w Tarnowie Mościcachul. Traugutta 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close