Mielec/Scena dla tańca 2019: B’cause Dance Company „Homesick | Sick Home”

Zdjęcie: Mielec/Scena dla tańca 2019: B’cause Dance Company „Homesick | Sick Home”

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

W Domu Kultury SCK w Mielcu zespół B’cause Dance Company zaprezentuje spektakl Homesick | Sick Home. Spektakl jest zaproszeniem do refleksji o uchodźcach, imigrantach i wielokulturowości. Pokaz odbędzie się w ramach programu Scena dla tańca 2019, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

 

O spektaklu:

Tożsamość uchodźcy – czy coś takiego istnieje? Czy bycie uchodźcą może być wyborem? Gdzie jest granica pomiędzy byciem imigrantem i uchodźcą? Czy ktokolwiek z nas chciałby opuścić swój dom bez gwarancji, że odnajdzie drugą przystań? A co, jeśli okazałoby się, że koniec wyprawy po nowy dom to dopiero początek podróży ku byciu zaakceptowanym? Gdzie jest granica pomiędzy brakiem asymilacji, a potrzebą zachowania podstaw własnej tożsamości? Czy agresja jest przyczyną, czy skutkiem bycia wykluczonym? Czy oni są wykluczeni? Czy my jesteśmy wykluczeni? Czy w ogóle są jacyś „oni” i jesteśmy jacyś „my”? Czy człowiek może być nielegalny?

Spektakl Homesick | Sick Home to zaproszenie do rozważań na tematy dotyczące uchodźców, imigrantów oraz wielokulturowości. To próba zobrazowania tych zagadnień poprzez ruch, który jest najszczerszym, bo też najbardziej pierwotnym środkiem naszego przekazu. Bo może to właśnie wtedy, kiedy nie jesteśmy zasypani subiektywnym ogromem informacji, jesteśmy w stanie spojrzeć na tak kompleksowe treści z wielu perspektyw.

 

Choreografia: Bartek Woszczyński
Kompozytorzy: ATMO (Giulio Donati & Simone Donati)
Tancerze: Simone Donati, Aleksandra Krajewska, Francesca Merolla, Szymon Osiński, Urszula Woszczyńska
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Projekt kostiumów: Joanna Woszczyńska

Trailer

Bilety: w cenie 12 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (kasa czynna w dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem, środy – kasa nieczynna)

Organizatorzy:
Fundacja B’cause

Instytut Muzyki i Tańca

Partner:

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu

Produkcja spektaklu współfinansowana przez m.st. Warszawa

Projekt eksploatacji spektaklu jest realizowany we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca, w ramach programu Scena dla tańca 2019. Na jesieni, w ramach programu Scena dla tańca 2019, planowane są kolejne dwa pokazy spektaklu w Sokołowskim Ośrodku Kultury i w Centrum Kultury MUZA w Lubinie.

***

W ramach programu Scena dla tańca, będącego programem własnym Instytutu Muzyki i Tańca, finansowe wsparcie otrzymują projekty, dzięki którym spektakle taneczne mogą być regularnie prezentowane na scenach teatralnych i w instytucjach (jak centra sztuki czy galerie) w całej Polsce. Program umożliwia także regularne gościnne prezentacje spektakli tańca na scenach tanecznych w całym kraju.

IMIT (miniaturka) Scena dla tańca 2019 (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Mielec: Dom Kultury SCK w Mielcu, al. Niepodległości 7

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close