Mouvouir, Stephanie Thiersch – Magiczne jajo

Zdjęcie: Mouvouir, Stephanie Thiersch – Magiczne jajo

Wersja do druku

Udostępnij

Magiczne jajo to poetyckie przedstawienie teatru tańca w zamyśle artystycznym balansujące pomiędzy kreskówką a tradycyjną mitologią. Bierze w nim udział pięcioro tancerzy z różnych zakątków świata – Afryki, Azji i Europy. Snują opowieść o małej, brudnej, chorej planecie, której mieszkańcy uciekają się do rozmaitych rozwiązań, żeby ją uratować. Poważna refleksja na temat świata i natury, łączy się tutaj z wybrykami ciekawskich istot zamieszkujących planetę. Wszelkie niedorzeczności fabuły i koncepcji choreograficznej spektaklu są tylko pozornie niespójne. Autorka choreografii z ogromną konsekwencją sięga do języka dziecięcej wyobraźni, tworzy spektakl odwołujący się do abstrakcyjnego myślenia najmłodszych. Pozostawia również publiczności ogromną swobodę interpretacyjną. Ogromna dawka niebanalnego humoru, stworzone z wielką wyobraźnią kostiumy i zabawne animacje sprawiają, że spektakl świetnie skupia uwagę najmłodszych widzów.

Mouvouir, Stephanie Thiersch – Magiczne jajo [ZauberEi]

reżyseria, choreografia: Stephanie Thiersch
koncepcja, rysunki, animacje: Timothée Ingen-Housz
taniec, występują: Viviana Escalé (Hiszpania), Mu-Yi Kuo (Taiwan), Vincent Bozek (Francja), Kepha Oiro (Kenia), Nicolas Robillard (Francja)
kostiumy: Sabine Schneider
muzyka: Harald „Sack” Ziegler / Sack & Blumm
dramaturgia: Xenia Bühler
współpraca chreograficzna: Viviana Escalé
światło, technika: Ansgar Kluge, Niko Moddenborg

Poznański pokaz odbędzie się w ramach Sezonu Kultury Nadrenii Północnej-Westfalii w Polsce. Stary Browar, który od kilku lat współpracuje w ramach Europejskiej Sieci Domów Tańca z Tanzhaus Düsseldorf, jest głównym centrum tanecznego programu Sezonu.

W Warszawie spektakl zostanie pokazany w ramach „dzięcięcej niedzieli” Instytutu Teatralnego. Szczegóły i bilety – www.magicznejajo.ezapisy.pl.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Studio Słodownia 3, Stary Browar, Poznań

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close