Mrągowo: Olsztyński Teatr Tańca „MOA” – chor. Małgorzata Mielech

Zdjęcie: Mrągowo: Olsztyński Teatr Tańca „MOA” – chor. Małgorzata Mielech

Olsztyński Teatr Tańca „MOA” – chor. Małgorzata Mielech. Materiały własne organizatora

Olsztyński Teatr Tańca zaprasza na spektakl MOA w choreografii Małgorzaty Mielech. Odbędzie się on 1 października w Mrągowskim Centrum Kultury w Mrągowie w ramach specjalnej trasy.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

MOA to opowieść o równoległych światach, które potrafią przenikać się we wspólnej, bliżej nieokreślonej przestrzeni. Jest to spotkanie nieoczywiste, a jednocześnie spójne i rzeczywiste, trzech indywidualnych osobowości.  Spektakl MOA jest kontynuacją działań artystycznych tancerek Olsztyńskiego Teatru Tańca oraz choreograf Gosi Mielech, podczaj której, ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, wszystkie działania prowadzone były w trybie online. Efektem spotkań jest przygotowany pokaz/performans MOA online, który został zaprezentowany i nagrany w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie (bez udziału publiczności). Artyści zaangażowani w projekt w lipcu 2021 kontynuowali pracę nad materiałem już na sali prób. W efekcie tej pracy spektakl został rozbudowany i swoją premierę, w nowej odsłonie, miał 31 października 2021 roku w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Realizatorzy:

Reżyseria i choreografia: Gosia Mielech
Wykonanie i kreacja: Paulina Spiel / Aleksandra Salej, Anna Janczarek, Marta Jakimicha
Opiekun artystyczny: Katarzyna Grabińska
Muzyka: Bartosz Smorągiewicz
Reżyseria światła: Jerzy Świtoń
Plakat: Mateusz Obarek
Produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Premiera: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie, 31 października 2021 roku

***

We wrześniu i październiku 2022 roku tancerki Olsztyńskiego Teatru Tańca odwiedzą cztery regionalne ośrodki kultury w regionie Warmii i Mazur.

  • 9 września – Ełckie Centrum Kultury w Ełku
  • 1 października – Mrągowskie Centrum Kultury w Mrągowie
  • 8 października – Centrum Kultury, Turystyki i Sportu w Biskupcu
  • 17 października – Iławskie Centrum Kultury w Iławie

To nie koniec atrakcji, które są przygotowane mieszkańców regionu. W dwóch ośrodkach: Mrągowie i Biskupcu tancerki Olsztyńskiego Teatru Tańca poprowadzą bezpłatne warsztaty taneczne dla miłośników tańca.

Wstęp na wszystkie spektakle jest bezpłatny.

Trasa oraz warsztaty współfinansowane są ze środków ze środków Samorządu Warmińsko-Mazurskiego.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Organizator: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA. Współorganizator: Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Mrągowo: Mrągowskie Centrum Kultury w Mrągowie

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close