Spektakle

MSTT w Lublinie: Aleksandra Borys – Lost in details

Zdjęcie: MSTT w Lublinie: Aleksandra Borys – Lost in details

Solo Aleksandry Borys powstało w ramach programu rezydencyjnego dla młodych choreografów „Solo Projekt” w Poznaniu (edycja 2010). Artystka gościła już na festiwalu jako tancerka w choreografii Konrada Szymańskiego, zrealizowanym w tym samym programie, a także występując w <em>Nic</em> towarzystwa gimnastycznego z Poznania. Za luźną inspirację <em>Lost in details</em> posłużył fragment <em>Alicji w krainie czarów. Po drugiej stronie lustra</em> Lewisa Caroll’a: <em> </em> <em>Nie rozumiem, co pan chce powiedzieć przez cacuszko - rzekła Alicja.</em> <em>Hojdy Bojdy uśmiechnął się pogardliwie. Pewnie, że nie rozumiesz - aż ci to wytłumaczę. Chciałem przez to powiedzieć: argument po prostu nie do zbicia.</em> <em>- Przecież cacuszko nie znaczy argument nie do zbicia! -  zaprotestowała Alicja.</em> <em>- Jeżeli ja używam jakiegoś słowa - oświadczył Hojdy Bojdy tonem dość pogardliwym - znaczy ono dokładnie to, co ja sobie życzę: ni mniej, ni więcej.</em> <em>- Tylko pytanie - odrzekła Alicja - czy pan może nadawać słowom aż tyle rozmaitych znaczeń.</em> <em>- Pytanie jest tylko - rzekł Hojdy Bojdy - kto tu decyduje: i koniec.</em>     choreografia i wykonanie: Aleksandra Borys opieka artystyczna: Peter Pleyer muzyka: Gonçalo Almeida realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski produkcja: Art Stations Foundation przy wsparciu: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego solo powstało w ramach SOLO PROJEKT 2010 - programu rezydencyjnego Art Stations Foundation / <a href="http://www.starybrowarnowytaniec.pl">http://www.starybrowarnowytaniec.pl</a>

Wersja do druku

Udostępnij

Solo Aleksandry Borys powstało w ramach programu rezydencyjnego dla młodych choreografów „Solo Projekt” w Poznaniu (edycja 2010). Artystka gościła już na festiwalu jako tancerka w choreografii Konrada Szymańskiego, zrealizowanym w tym samym programie, a także występując w Nic towarzystwa gimnastycznego z Poznania. Za luźną inspirację Lost in details posłużył fragment Alicji w krainie czarów. Po drugiej stronie lustra Lewisa Caroll’a:

 

Nie rozumiem, co pan chce powiedzieć przez cacuszko – rzekła Alicja.

Hojdy Bojdy uśmiechnął się pogardliwie. Pewnie, że nie rozumiesz – aż ci to wytłumaczę. Chciałem przez to powiedzieć: argument po prostu nie do zbicia.

– Przecież cacuszko nie znaczy argument nie do zbicia! –  zaprotestowała Alicja.

– Jeżeli ja używam jakiegoś słowa – oświadczył Hojdy Bojdy tonem dość pogardliwym – znaczy ono dokładnie to, co ja sobie życzę: ni mniej, ni więcej.

– Tylko pytanie – odrzekła Alicja – czy pan może nadawać słowom aż tyle rozmaitych znaczeń.

– Pytanie jest tylko – rzekł Hojdy Bojdy – kto tu decyduje: i koniec.

choreografia i wykonanie: Aleksandra Borys

opieka artystyczna: Peter Pleyer

muzyka: Gonçalo Almeida

realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski

produkcja: Art Stations Foundation

przy wsparciu: Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

solo powstało w ramach SOLO PROJEKT 2010 – programu rezydencyjnego Art Stations Foundation / http://www.starybrowarnowytaniec.pl

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close