MSTT w Lublinie: Ann van den Broek – Ohm

Zdjęcie: MSTT w Lublinie: Ann van den Broek – Ohm

Wersja do druku

Udostępnij

Ann van den Broek gościła na festiwalu dwukrotnie – w roku 2007 i 2009 – ze spektaklami Co(te)lette oraz z I solo ment. Szczególnie pierwszy z nich, stanowiący bolesną wiwisekcję kulturowej i biologicznej kobiecości, wzbudził ogromne uznanie widzów. W swojej pracy Anna van den Broek zainteresowana jest przede wszystkim psychologicznymi i socjologicznymi aspektami cielesności, a także problematyką genderową. W Ohm  uwaga artystki skupia się na idei oporu.

Opór. Strata. Działanie. Bezruch. Samotna walka. Ciężki bieg sztafetowy bez końca. Ruch staje się przymusową walką o utrzymanie kontroli. Opieranie się temu, co ulotne i efemeryczne. Ciała opierające się, ciała poddające się. W pracach Ann Van den Broek te porównywalne skrajności są przeważnie wyrażone niebezpośrednio poprzez oddzielne tematy. W Ohm  uwaga skupia się na idei oporu i odziera jej pracę ze zbędnych emocji, aby dotrzeć do sedna. Fascynujący styl sprawia, że namacalny opór utrzymuje się tu i teraz. Ohm jest jak niekończący się tunnel. Wciągający, a w sumie destruktywny skecz.

Ohm jest coverem Mijn solo voor Marie (Vernietigd), czyli Mojego Solo dla Marie (Zniszczone), stworzonego w 1997 przez Marca Vanrunxta – belgijskiego twórcę, który od lat 80. znany jest w świecie tańca i performance’u.Niek Kortekaas storzył scenografię w oparciu o oryginalny projekt. Arne Van Dongen napisał nową muzykę, a za światłą odpowiada Bernie van Velzen.

choreografia  Ann Van den Broek
tancerze   Jan Deboom, Cecilia Moisio and Judit Ruiz Onandi
konstrukcja spektaklu  Ann Van den Broek
muzyka  Arne Van Dongen
scenografia  Niek Kortekaas
światła  Bernie van Velzen
stylizacja Ann Van den Broek
zdjęcia  Maarten Vanden Abeele
premiera 26 marca 2010,  De Brakke Grond, Amsterdam (NL)

Ohm – produkcja WArd/waRD (NL/B), zlecona i współprodukowana przez COVER #2. Podziękowania dla wpZimmer, Kunst/Werk-Marc Vanrunxt i Marie De Corte.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Sala Widowiskowa ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close