MSTT w Lublinie: Ann Van den Broek – Q61

Zdjęcie: MSTT w Lublinie: Ann Van den Broek – Q61

Wersja do druku

Udostępnij

 

Q6  jest spektaklem przeznaczonym na szóstkę tancerzy składającym się z elementów zaczerpniętych ze wcześniejszych choreografii Ann Van den Broek, takich jak: „FF+Rew 60”, nagradzanego Cote(le)tte, „I solo ment czy We Solo Men.  Mamy tu do czynienia z sześcioma  osobowościami  błąkających się po ograniczonej, przestrzeni, wiecznie zanurzonymi w spiralę swoich emocji − ból, pożądanie, agresja, strach, pragnienie i miłość. Nieokiełzana energia staje się tu bezcelowa; walka nie ma znaczenia. Rezygnacja i piękno akceptacji. Ciała w emocjach. Ciała w zgodzie.

Nowa choreografia Anna Van den Broek jest umiejscowiona w strefie zmierzchu, stanie zawieszenia.  W ruchomym krajobrazie osamotnionych emocji. Q61 powoli i rytmicznie przeradza się w długi, delikatny krzyk. Q61 jest dziełem bezgranicznie zasmucającym, a jednocześnie pełnym nadziei.W spektaklu Ann Van den Broek czerpie z materiału, który powstał w czasie dziesięciu lat badań rytmu, emocji i ruchu. Tworzy białą, delikatnie pulsującą kompozycję stale przekształcającego się ruchu.

Poprzez Q61 Ann Van den Broek w pewien sposób zamyka okres, w ramach którego wprowadziła na scenę skrajne emocje takie jak ból, pożądanie, agresja i strach. Dla niej produkcja ta jest końcem serii poprzednich produkcji, który łączą się wzajemnie. Jednocześnie, Q61 wyznacza nowy początek  w rozwoju artystycznym Ann. W pewien sposób nadaje nowego wymiaru 10-letniej pracy Ann w charakterze choreografa w WArd/waRD.

Podczas tworzenia Q61 Ann Van den Broek współpracowała ze swoją w miarę stałą grupą tancerzy.
i twórców. Arne van Donggen jest odpowiedzialny za muzykę, Niek Kortekaas za scenografię, a Bernie van Velzen za światła.

pomysł i choreografia Ann Van den Broek  tancerze  Dario Tortorelli, Cecilia Moisio, Andreas Kuck, Judith Ruiz Onandi, Frauke Mariën, Jan Deboom (adepci Emma Seresia, Denise Klevering)
muzyka i realiacja:  Arne Van Dongen

Utwór Wonderful Life – Nick Cave & the Bad Seeds

Światła  Bernie van Velzen scenografia  Niek Kortekaas kostiumy  Ann Van den Broek doradca Marc Vanrunxt  konsultacja języka migowego Marie De Corte

Technika  Bernie van Velzen, Frank van Schie producent Johanna Korgel

Zdjęcia  Maarten Van den Abeele Opracowanie graficzne  Ontwerpbureau de Zagerij

Prapremiera 27 stycznia 2011,  Antwerpia

Premiera 4 lutego 2011,Teatr Korzo, Haga

Q61 – koprodukcja WArd/waRD (NL/B), Korzo productions (NL), ccBerchem (B) i Künstlerhaus Mousonturm Frankfurt (D). Wsparcie finansowego udzielone przez Fundusz Performing Arts NL oraz rząd flamandzki.

 

 

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Sala Widowiskowa ACK UMCS Chatka Żaka

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close