MSTT w Lublinie: Ann van den Broek – We Solo Men

Zdjęcie: MSTT w Lublinie: Ann van den Broek – We Solo Men

Wersja do druku

Udostępnij

Ann van den Broek gościła na festiwalu dwukrotnie – w roku 2007 i 2009 – ze spektaklami Co(te)lette oraz z I solo ment. Szczególnie pierwszy z nich, stanowiący bolesną wiwisekcję kulturowej i biologicznej kobiecości, wzbudził ogromne uznanie widzów. W swojej pracy Anna van den Broek zainteresowana jest przede wszystkim psychologicznymi i socjologicznymi aspektami cielesności, a także problematyką genderową.

 

We Solo Men stanowi kontynuację poprzednich przedstawień artystki. Występuje tu grupa tancerzy: różne osobowości, a jednak tworzą całość. Są opanowani potrzebą nawiązania kontaktu. Na scenie wszystko jest możliwe: to bardzo potężne miejsce. Ogarnia ich poczucie przerażenia. Działanie i wycofanie się, siła i słabość, konfrontacja i osamotnienie. Próby komunikacji kończą się niepowodzeniem. Następstwa braku komunikacji. Ciała pod obserwacją. Ciała potępione.

Nowa choreografia Ann Van den Broek jest męskim dziełem. We Solo Men skupia się na konflikcie pomiędzy, z jednej strony, pragnieniem zabawienia i brakiem możliwości komunikacji z drugiej strony. Wołanie mające przyciągnąć uwagę staje się rozpaczliwym wołaniem. We Solo Men jest rozrywką i, w sumie, samotnym skeczem.

Ann Van den Broek stworzyła rytmiczną kompozycję, na którą składają się dźwięki, słowa, ruchy i język ciała, mającą na celu nawiązanie kontaktu z publicznością. Arne van Dongen ponownie napisał muzykę dla Van den Broek – jest ona wykonywana i aranżowana na żywo na scenie, na podstawie dźwięków wydawanych przez tancerzy. Za scenografię odpowiada Niek Kortekaas, a za światło Bernie van Velzen.

Pomysł i choreografia: Ann Van den Broek / tancerze: Dario Tortorelli, Cecilia Moisio, Andreas Kuck, Judit Ruiz Onandi, Jan Martens, Jan Deboom / muzyka i realizacja::Arne Van Dongen / światła: Bernie van Velzen / scenografia: Niek Kortekaas / kostiumy: Ann Van den Broek / doradca: Marc Vanrunxt / makijaż: Jos Brands / consultant języka migowego:

Marie De Corte / dźwięk: Michiel Brongers / światła-technika: Frank van Schie / zdjęcia

Maarten Van den Abeele. Specjalne podziękowania dla:  Christine Engelen, Ortwin de Graef, Michael Jas, Herman Temmerman, David van Bouwel

We Solo Men – koprodukcja Stichting WArd/waRD (NL), vzw WArd/waRD (BE), Korzo Productions (Haga NL)
i ccBerchem (Antwerpia BE).
Wsparcie finansowe udzielone przez Holenderską Fundację Sztuk Performatywnych i rząd flamandzki.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Sala Widowiskowa ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16, Lublin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close