MSTT w Lublinie: Pal Frenák – Fiúk / Ukryci Ludzie

Zdjęcie: MSTT w Lublinie: Pal Frenák – Fiúk / Ukryci Ludzie

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Ukryci ludzie odwołuje się do kulturowo-mitycznych klisz męskości, prezentując typy macho, narcyza czy Herkulesa. Frenák na zmianę przywołuje męską szowinistyczną przemoc, pretensjonalność, równowagę sił, które tworzą przestrzeń nieustannej komunikacji z innymi. Bada męską seksualność w różnych aspektach: jej pochodzenia, a także źródeł nieświadomych. Niszczące emocje i stereotypy, które są tak charakterystyczne dla współczesnych relacji, zostają wyrażone poprzez czarny humor, w którym ironia miesza się z agresją. Projekt Ukryci ludzie próbuje uzyskać bezpośredni dostępu do ukrytej w podświadomości wiedzy. Choreograf proponuje radykalną wizję ludzkich związków, w pewien sposób pełną rozpacz, a spektakl staje się także bezkompromisową wizją społeczeństwa.

Choreografia i scenografia: Pal Frenak
Wykonanie: Nelson Reguera, André Mandarino, László Major, Péter Holoda
Muzyka: Fabrice Planquette
Współpraca alpinistyczna: Zoltán Gyorgyovics
Światła: János Marton
Nagłośnienie: Attila Hajas
Produkcja: György Ujvári-Pintér
czas trwania: 43 min

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Sala Widowiskowa ACK UMCS Chatka Żaka, ul. Radziszewskiego 16

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close