MSTT w Lublinie: Stanisław Wiśniewski – Antypody

Zdjęcie: MSTT w Lublinie: Stanisław Wiśniewski – Antypody

Wersja do druku

Udostępnij

Stanisław Wiśniewski, polski choreograf od trzech dekad pracujący we Francji, często powraca do Lublina by prezentować swoje spektakle. W programie tegorocznej edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca znajdzie się jego przedstawienie Antypody. Sam artysta tak o nim opowiada:

Antypody powstały z inspiracji osobowością Patricka Zingile i nieuniknionego w dzisiejszym świecie zetknięcia z tańcem hip-hop. Ta propozycja choreograficzna wychwytuje fragmenty konwergencji i porozumienia między zjawiskami, które à priori sa oddalone: kultury miejskiej (dzielnicowej) i muzyki współczesnej. Fundamenty tańca (klasycznego czy współczesnego), a także minimalistyczna muzyka Góreckiego, towarzyszące mojemu życiu i mojej pracy są tutaj zgromadzone w formie stałego odnawiania. Antypodykonfrontują to odnawianie z wirtuozerią i plastycznością stylu hype, jego frazowaniem i energią … Ta kolorowa choreografia odzwierciedla moją drogę i reakcje na kwestie związane z «nieznanym” i „«dziwnym», tak typowym dla naszych czasów.”

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Warsztaty Kultury, ul. Popiełuszki 5, Lublin

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close