Murowana Goślina/k. Poznania: Paulina Wycichowska „Wychodząc z domu”

Zdjęcie: Murowana Goślina/k. Poznania: Paulina Wycichowska „Wychodząc z domu”

Irad Mazliah. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

W Novel House w Murowanej Goślinie koło Poznania odbędzie się pokaz monodramu taneczno-aktorskiego Pauliny Wycichowskiej Wychodząc z domu… w reżyserii i według scenariusza Marka Chojnackiego z muzyką Clauda Debussy’ego (Six épigraphes antiques, Claire de Lune).

O spektaklu:

Abigail jest choreografką przygotowującą spektakl teatralny. Zawsze jest punktualna, na próbach zjawia się pierwsza, tego dnia jednak się spóźni, ponieważ wychodząc z domu zauważa zastygłe w bezruchu postaci. Wkrótce okaże się, że zakuci w rzeźbiarskie formy zostali również tancerze z jej zespołu.

W roli głównej, w sukni będącej dziełem Anny Korytowskiej wystąpi Paulina Wycichowska. Bohaterka monodramu nawiąże mówiony i tańczony dialog z rzeźbami Norberta Sarneckiego. W rolach skamieniałych tancerzy wystąpi publiczność, która – według reżyserskich założeń – zastygnie w bezruchu z wrażenia. Rzecz dotyczyć będzie obecności sztuki w codziennym życiu, trochę śmieszna, trochę metafizyczna. Całość zrealizowana w inspirujących przestrzeniach Novel House, ma uczcić setną rocznicę śmierci Augusta Rodina, która przypada na 17 listopada 2017 roku i jest dniem premiery spektaklu oraz tematycznemu spotkaniu artystów z publicznością.

Trailer

Wydarzenie objął swoim patronatem Konsul Honorowy Francji Profesor Tomasz Schramm.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close