Narodowy Dzień Sportu

Zdjęcie: Narodowy Dzień Sportu

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W sobotę 26 października 2013 odbędzie się pierwsza edycja ogólnopolskiego projektu popularyzującego aktywność sportową wśród Polaków, pod nazwą Narodowy Dzień Sportu. Ideą organizowanej we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki akcji jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do uprawiających już sport rekreacyjnie, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie treningów. Część szkoleń poprowadzą wybitni polscy sportowcy, z mistrzami olimpijskimi i świata na czele. Jedynym warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zarejestrowanie się na trening w wybranym klubie poprzez stronę www.narodowydziensportu.pl

 

Impreza zaplanowana jest jako wydarzenie cykliczne, które docelowo obejmie swoim zasięgiem całą Polskę. Pierwsza edycja Narodowego Dnia Sportu odbędzie się w największych ośrodkach miejskich, tj. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Wrocławiu, Łodzi, Trójmieście oraz w mniejszych miejscowościach, które zdecydowały się przystąpić do programu. W każdym z miast do projektu przystąpiły ośrodki sportu, kluby fitness, siłownie, szkoły tańca, jogi, sztuk walki, baseny i kluby sportowe, którzy jako Partnerzy akcji zorganizują 26 października Dzień Otwarty i nieodpłatnie udostępnią swoje podwoje mieszkańcom.

Tego dnia przygotowanych zostało kilkadziesiąt nieodpłatnych treningów tanecznych w całej Polsce, m.in.:

Pole dance we Free Art Fusion, czy Duende w Warszawie

Hip Hop w Gaba Dance Studio w Warszawie

Dance Hall w Duende w Warszawie

Pole dance w New York Spa Med. Fitness w Krakowie

Butterfly Silk we Free Art Fusion w Warszawie

Taniec brzucha w Gaba Dance Studio w Warszawie

Taniec Brzucha w Akademii Tańca i Ruchu Twister w Poznaniu

Street Dance w Dance 4 Life w Poznaniu

Taniec Nowoczesny w J&D Fitness Dance Studio we Wrocławiu

MTV Dance w FalilyFit we Wrocławiu

Taniec Towarzyski w studio Tańca pod kwadratem w Gdańsku

 

Ambasadorami Narodowego Dnia Sportu, którzy poprowadzą treningi w swojej dyscyplinie sportowej są m.in.: wielokrotna mistrzyni Europy i świata w kick-boxingu i boksie Iwona Guzowska, najlepszy polski hokeista w historii Mariusz Czerkawski, najsilniejszy Polak Mariusz Pudzianowski, oraz wspaniali Piłkarze: Grzegorz Szamotulski, oraz Marcin Mięciel.

Pełna lista kilkuset wydarzeń z różnych dyscyplin sportowych w ośrodkach Partnerów akcji we wszystkich miastach jest opublikowana na stronie akcji: www.narodowydziensportu.pl. Na wybrane treningi uczestnicy będą rejestrować się mailowo, a zajęcia odbywać się̨ będą zgodnie z harmonogramem umieszczonym na stronie internetowej.

***

Patronami Narodowego Dnia Sportu są Polski Komitet Olimpijski, Polska Agencja Prasowa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, które także współfinansuje projekt.

***

Narodowy Dzień Sportu organizują ZwalczNude.pl oraz Stołeczna Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close