Niwki k./Opola: warsztat „Bliżej ciała – bliżej natury”. Prowadzenie: Anna Ochman

Zdjęcie: Niwki k./Opola: warsztat „Bliżej ciała – bliżej natury”. Prowadzenie: Anna Ochman

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Tancerka, choreografka i terapeutka masażu tajskiego Anna Ochman zaprasza na prowadzony przez siebie tygodniowy warsztat pracy z ciałem BLIŻEJ CIAŁA – BLIŻEJ NATURY. Warsztat odbędzie się w siedlisku Le Niwki koło Opola.

O warsztacie

Warsztat ma na celu stworzyć przestrzeń na spokojne szukanie kontaktu z własnym ciałem i otaczającą naturą. Poranne ćwiczenia, zajęcia z tańca, ruchu, improwizacji, masaże, a także czas wolny, podczas którego można cieszyć się pięknem okolicznych lasów, rzeki i jeziora pozwolą na wypoczynek i spokojny proces rozwijający świadomość ciała, otwierający zmysły i wyobraźnię.

Każdy dzień zacznie się poranną gimnastyką na trawie – spokojną sekwencją ćwiczeń tao otwierającą stawy, pomagającą uziemić się i obudzić zmysły. Po śniadaniu odbędzie się dłuższy, około 3-godzinny blok zajęć warsztatowych. Zajęcia ruchowe wykorzystywać będą pracę z ruchem naturalnym, ćwiczenia zaczerpnięte z tańca współczesnego, ćwiczenia indywidualne, pracę z partnerem i w grupie, zadania improwizacyjne, rozwijające koordynację, świadomość ciała i uważność zmysłów. Będziemy pracować także z otaczającą przestrzenią, szukać w naturze inspiracji do ruchu. Przerwa obiadowa będzie dłuższa, aby spokojnie skorzystać z uroków okolicy – pójść na spacer po lesie, wykąpać się w jeziorze lub leniwie wyleżeć na trawie. Można będzie także skorzystać z masażu. Podczas zajęć przed kolacją będziemy się rozciągać, uelastyczniać kręgosłup i pogłębiać oddech, by przygotować ciało na kolejny dzień.

Warsztat trwa pełne 6 dni z dodatkowym wieczorem na przyjazd i rekonesans przed rozpoczęciem zajęć oraz porankiem po zakończeniu na relaks i rozleniwienie.

Miejsce: Le Niwki, ul. Wiejska 44, 46-053 Niwki (14km od Opola)

Koszty uczestnictwa: 500 zł przy zapisie i wpłacie zaliczki 100 zł do 10 czerwca, 600 zł po 10 czerwca.

Zakwaterowanie i wyżywienie:
* W domu – łóżko w pokoju – 45 zł za noc,
* W stodole – na karimacie, wspólna przestrzeń – 25 zł za noc,
* Można też spać w namiocie lub pod chmurką.

Śniadania i kolacje we własnym zakresie (jest możliwość korzystania z kuchni i lodówki, we wsi jest sklep).
Obiad wegetariański w cenie 15zł. We wsi jest także sympatyczny bar.

Zgłoszenia:
Zapisy na warsztaty: masaztajski.ao@gmail.com
Rezerwacja noclegów: leniwki@leniwki.com

Plan warsztatu

Sobota 30.05:
Zjeżdżamy się popołudniowo/wieczornie.
19.00 Spotkanie zapoznawcze

Niedziela 1.06 – Piątek 6.06:
7.00 poranna gimnastyka na trawie
8.30 śniadanie
10.00 zajęcia warsztatowe (ok. 3 godziny)
13.30 obiad
18.00 zajęcia warsztatowe (ok. 1 godziny)
19.00 kolacja

Sobota 7.06:
7.00 poranna gimnastyka na trawie
8.30 śniadanie – pożegnanie

W czasie wolnym będzie możliwość skorzystania z masażu.

Anna Ochman – tancerka, choreografka, terapeutka masażu tajskiego. Działa w zakresie szeroko pojętej pracy z ciałem, łącząc taniec, nauczanie ruchu, zainteresowanie rozwojem motorycznym i koordynacją ruchową z pracą opartą na dotyku, jaką jest tajski masaż jogiczny. Kształciła się na Akademii Muzycznej w Łodzi i Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie, studiowała tradycyjny taniec indonezyjski na Universitas Negeri Surabaja w Indonezji. Uczy tańca współczesnego i flamenco, prowadzi warsztaty i kursy techniki ruchu według autorskiego programu. Realizuje autorskie projekty artystyczne, współpracuje przy produkcjach teatralnych jako realizatorka i konsultantka ruchu scenicznego. W Opolu prowadzi prywatną praktykę tajskiego masażu jogicznego

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Niwki: Le Niwki, ul. Wiejska 44, 46-053 Niwki (14km od Opola)

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close