Old Music New Dance: Jurij Konjar – Wariacje Goldbergowskie

Zdjęcie: Old Music New Dance: Jurij Konjar – Wariacje Goldbergowskie

Wersja do druku

Udostępnij

Jurij Konjar, zanim rozpoczął studia w szkole tańca współczesnego PARTS w Brukseli, uprawiał m.in. judo, taniec towarzyski i taniec musicalowy. Współpracował z wybitnymi choreografami – m.in z Sidim Larbim Cherkaoui, Borisem Charmatzem, Alainem Platelem. O swojej dwuletniej pracy nad Wariacjami Goldbergowskimi opowiada tak:

„W 2007 roku zacząłem przyglądać się pracy wideo Waltera Verdina pt. Wariacje Goldbergowskie, opartej na performansie Steve’a Paxtona Wariacje Goldbergowskie J. S. Bacha, w wykonaniu Glena Goulda, improwizacja Steve Paxton. Dzięki całemu łańcuchowi zdarzeń i wyborów, zainspirowany tańcem Paxtona rozpocząłem stałą praktykę – codziennie ćwiczenia zgłębiające procesy zachodzące na moment przed i w trakcie pojawiającego się ruchu.”

Praca nad przedstawieniem oparta była w dużej części także na pisaniu – tworzeniu słownictwa i języka do opisu procesu powstawania „Wariacji…”. Efektem tej pracy jest zbiór tekstów „Chapbook” opublikowany przez Contact Quarterly w maju 2011 roku.

Wariacje Goldbergowskie

koncept / wykonanie: Jurij Konjar
muzyka: Johann Sebastian Bach Wariacje Goldbergowskie
koprodukcja: Tanzquartier Wien / przy wsparciu Ministerstwa Kultury Słowenii

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Studio Słodownia 3, Stary Browar, Poznań

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close