Old Music New Dance: Randka w ciemno

Zdjęcie: Old Music New Dance: Randka w ciemno

Wersja do druku

Udostępnij

Formuła „randek w ciemno” – organizowanych od paru lat w Starym Browarze improwizowanych wydarzeń artystycznych – polega na zorganizowaniu spotkania dwojga lub więcej artystów, którzy do tej pory ze sobą nie pracowali. Tancerze i muzycy nieraz wchodzą sobie nawzajem w zwyczajowe obszary działania: instrumentaliści odkrywają siłę ekspresji swoich ciał, zaś taniec staje się bardziej dźwięczny, niż zazwyczaj. Randki w ciemno nie zabraknie podczas programu Old Music New Dance, łączącego muzykę baroku z współczesną choreografią. Tym razem międzynarodowa grupa tancerzy spotka się z zespołem Alpha.

Alpha to duńskie trio złożone z klasycznych muzyków należących do europejskiej czołówki wykonawców muzyki dawnej. Ich pomysł na wspólne granie jest wyjątkowy: klasyczny skład zamawiający i komponujący nowe utwory , improwizujący, grający także światowy folk, nie stroniący od electro acoustic, często łączący elektronikę z muzyką średniowieczną.

Wśród tancerzy znajdą się: Marysia Stokłosa, Iza Szostak, a także goście z zagranicy: Peter Pleyer – doskonale znany poznańskiej publiczności także jako dramaturg oraz Jurij Konjar, którego reinterpretację Wariacji Goldbergowskich będzie można oglądać w Browarze już trzy tygodnie później.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Studio Słodownia 3, Stary Browar, Poznań

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close