Olsztyn: „Flying Low & Passing Through” – warsztaty z Małgorzatą Haduch

Zdjęcie: Olsztyn: „Flying Low & Passing Through” – warsztaty z Małgorzatą Haduch

fot. na plakacie Krzysztof Penarski

Wersja do druku

Udostępnij

Studio Tańca Warszawska 66 Dance Station w Olsztynie serdecznie zaprasza na dwudniowy warsztat Flying Low & Passing Through, który poprowadzi tancerka i choreografka Małgorzata Haduch.

Artystka od 2004 roku współpracuje z twórcą tej techniki, Davidem Zambrano, i jako pierwsza wprowadziła praktykę Flying Low & Passing Through na salę Hurtowni Ruchu w Krakowie (2011). Obecnie Małgorzata Haduch jest jedynym z 3 nauczycieli w Polsce tej metody ruchu i kompozycji. Niestrudzenie zgłębia szczegóły praktyki, szkoląc się bezpośrednio u Mistrza Zambrano, którego działalność twórcza oraz wkład w rozwój tańca, jako rodzaj rewolucji choreograficznej, z pewnością przejdzie do historii tańca. Dlatego też Małgorzata, z pasją dzieli się wieloletnim doświadczeniem oraz wspiera dyskurs na temat współczesnej choreografii w Polsce.

O warsztacie:

Warsztat podzielony jest na lekcję techniki Flying Low oraz grupową, spontaniczną kompozycję Passing Through. Flying Low to wchodzenie i wychodzenie z ziemi, badanie spirali w ciele i w przestrzeni, praca stopy, dłoni, łokcia w integracji ciała z głosem. Pomocne jest przekierowanie uwagi na całość poruszającego się ciała, z uwzględnieniem tyłu pleców i nóg (przełamanie frontalnego podejścia do tańca). W jednej lekcji techniki, praktykujemy równocześnie pełną ekspresję siebie, przy okazji frazy kipią energią, muzyką, szybkością i wytężoną komunikacją pomiędzy Papa Head i Mama Body – to powiedzenie, jak i inne wyrażenia ze słownika zambranowskiego, staje się nową poetyką mówienia o ruchu. („Zambrano po Polsku”).

W Passing Through, skupimy się na współpracy zespołowej w tworzeniu choreografii. Orbitowanie, miękkie, bezkolizyjne mijanie się, „przechodzenie przez” przestrzeń i siebie nawzajem, poruszanie ciała w spirali, kohezja i ekspansja, wejście i wyjście z przestrzeni grania. Ważnym narzędziem będzie pauza, łapanie małych zakrętów oraz bawienie się nieskończoną możliwością aranżowania wspólnie przestrzeni w połączeniu z ziemią.

Harmonogram:
10.00-13.00 – Flying Low
13.00-14.00 – przerwa
14.00-17.00 – Passing Through

Koszt: 289 zł
Zapisy do 20 września mailowo na adres: szkola@przemienieccy.pl lub tel. 519 110 150.

Wydarzenie: FB

Małgorzata Haduch – tancerka/choreografka, absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego na wydziale Zarządzanie Kulturą (tytuł magistra) oraz School for New Dance Development w Amsterdamie (2004). W ostatniej dekadzie współpracowała z takimi znakomitymi muzykami jak Marcin Masecki, Ab Baars, Wilbert de Joode, Michael Zerang, Andy Moor, Paulina Owczarek, Michał Dymny, Ksawery Wójciński, Krakowska Orkiestra Improwizująca i inni. Haduch jest autorką kilkunastu spektakli tanecznych (m.in. Whisper in my Eye wyprodukowany w Meksyku oraz Zona Segura powstała w ramach Solo Project), które pokazywane były w Polsce i za granicą, a od 2012 roku realizuje swoje programy autorskie poświęcone badaniu improwizacji w dziedzinie muzyki i tańca: Free The Dance. Jej praca artystyczna jest unikatowa w skali kraju, gdyż poszerza awangardowe działania w dziedzinie choreografii, szczególnie improwizacji. Jej autorskie metody praktyki kompozycji znajdują szerokie uznanie w środowisku tancerzy w Polsce i Europie.

Jako tancerka Haduch współpracowała z legendarnymi choreografami: Davidem Zambrano przy Soul Project PL, Katie Duck oraz z reżyserami Marcelo Evelinem w Brazylii, Martinem Inthamoussu w Urugwaju oraz z Dominiką Knapik w przedstawieniu Obóz Katarakta (2016). Debiut aktorski Małgorzaty Haduch w tym spektaklu, wyprodukowanym przez Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, został podsumowany przez krytyka Łukasza Drewniaka tymi słowami: „Aktorsko najlepsza była choreografka i tancerka Małgorzata Haduch” (źródło  www.teatralny.pl).

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Olsztyn: Studio Tańca Warszawska 66 Dance Station, al. Warszawska 66 A

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close