Olsztyn/Olsztyński Teatr Tańca: Warsztaty z Antonellą Boccadamo

Zdjęcie: Olsztyn/Olsztyński Teatr Tańca: Warsztaty z Antonellą Boccadamo

fot. materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Olsztyński Teatr Tańca zaprasza na dwudniowe warsztaty, które poprowadzi włoska choreografka Antonella Boccadamo.

O praktyce Antonelli Boccadamo:

Prace, które choreografka wykonuje od kilku lat, są zwykle podzielone na trzy etapy:

– pierwszy, poświęcony technice floorwork i jej rozwojowi w przestrzeni oraz na różnych poziomach;

– drugi, badający gesty – ich różnorodność i siłę;

– ostatnia, poświęcona badaniu dynamiki ciała w przestrzeni.

Według Antonelli Boccadamo najważniejsze jest postrzeganie ciała w jego narracyjnej organiczności, uporządkowanych i spontanicznych połączeniach, które pojawiają się w fazie badań kompozycyjnych. Istota gestów i ekspresja wykonawców, a nie ich techniczna wirtuozeria, są istotne w jej badaniach dramaturgicznych, w których często preferuje podejście „aktorskie”.

Choreografka lubi pracować na kontrastach – sile i wrażliwości, także na szczegółach oraz wizjach ciał zorganizowanych w złożone struktury. Często kieruje się spontanicznymi odczuciami i wrażeniami.

Prowadząca:

Antonella Boccadamo (Włochy)studiowała taniec klasyczny w Szwajcarii, ukończyła też Royal Academy of Dance w Londynie. Jej pasja do tańca współczesnego i teatru rozkwitła podczas studiów, podczas których poznała Simonę Bertozzi i Nicolę Laudati (Laudati Danza Bologna Company). Jej specjalizacją jest technika floorwork i release. Obecnie jako choreograf realizuje w Olszynie spektakl NIENASYCENIE w ramach projektu Olsztyński Teatr Tańca. Prolog finansowanego ze środków Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego.

Nabór uczestników (poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatora) trwa do 27 września. Liczba miejsc ograniczona.

Poziom: open

Miejsce: ARToffNIA Smętka, ul. Smętka 28a, Olsztyn

Więcej informacji o prowadzącej i o warsztatach: www.ott.olsztyn.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 10:00

Olsztyn: ARToffNIA Smętka, ul. Smętka 28a, w godz. 10.00-14.30

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close