Olsztyn/Otwarta Scena Tańca odc. 6: Mireia de Querol, Cecilia Colacrai i Anna Rubirola „Big Bounce”

Zdjęcie: Olsztyn/Otwarta Scena Tańca odc. 6: Mireia de Querol, Cecilia Colacrai i Anna Rubirola „Big Bounce”

Fot. z materiałów organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Po raz pierwszy gośćmi Otwartej Sceny Tańca będą zagraniczni artyści  – trzy rezydentki z Hiszpanii Mirei de Querol, Cecili Colacrai i Anna Rubirola poprowadzą warsztaty praktyki scenicznej dla tancerzy, performerów  i aktorów oraz zaprezentują się w spektaklu Big Bounce. na spektakl WSTĘP WOLNY.

 

Big Bounce to gra przetłumaczona na język ciał w ruchu, które są zniekształcane, wymieniane, uzupełniające się i oddziałujące na siebie. Specyfiką Big Bounce jest przejrzystość w wykorzystaniu narzędziu i mechanizmów kompozycji, które ujawniają się przed  publicznością w czasie spektaklu. Big Bounce jest zaproszeniem do udziału percepcji, polem dla „aktywnego oka”. Spektakl współdziała z przestrzenią, w której jest prezentowany. Każda przestrzeń oddziałuje na  wyobraźnię, w każdej możemy zbudować strukturę, która jest jedyna i niepowtarzalna

Po spektaklu odbędzie się rozmowa  z artystami (w jęz. angielskim).

Występują:  Mireia de Querol, Cecilia Colacrai i Anna Rubirola

 O artystkach:

Choreografki i pedagożki związane zawodowo z katalońską sceną tańca w Barcelonie. Członkinie platformy CRIM (Plataforma de Creadors Independents en Moviment). Wspólną pracę rozpoczęły w maju 2012 roku w Barcelonie.

Mireia de Querol – ukończyła Modern Theatre Dance w Amsterdam School of the Arts (AHK) w Holandii oraz Universitat Autònoma de Barcelona. Współpracowała m.in. z Kenzo Kusuda (Holandia), the Compañia de Danza Plan B pod kierownictwem Arantxa Sagardoy (Hiszpania), Albertem Quesada (Belgia). Jej ostatnie solo „I tots els altres” (2011), zdobyło 3 nagrodę Baltic Movement Contest podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca (2011).

Cecilia Colacrai  – od kilkunastu lat uczy tańca współczesnego, improwizacji i kompozycji w krajach Europy i Ameryki Południowej . Współpracowała z Alexis Eupierre, Montse Colomé, Toni Mira i Cia. Nats Nus (Barcelona), Emmanuelem Grivet (Francja), Grupo República Cênica (Brazylia),  Gabrielą Solini (Argentyna),  Była współdyrektorką formacji Lila Parra (2006 – 2008)  i  Viento Sur (2002 – 2004). Jej pierwsze solo Sola? z 2005 pokazywane było w Hiszpanii, Francji, Włoszech, Meksyku i Argentynie.

Anna Rubirola – współpracowniczka katalońskich zespołów: Àlex Rigola, Erre que Erre, Sol Picó, Iliacan i Búbulus,. Tańczyła w Londynie (Array) i Paryżu (F.& C. Ben Aïm). Zrealizowała solo DIA ZERO, którego premiera odbyła się w 2012 roku w Mostra IN SITU Arts w Santa Monika.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 20:00

Olsztyn: Amfiteatr, sala kameralna, ul. Zamkowa 1

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close