Olsztyn/Otwarta Scena Tańca odc.7: Warsztaty GaGa z Natalią Iwaniec

Zdjęcie: Olsztyn/Otwarta Scena Tańca odc.7: Warsztaty GaGa z Natalią Iwaniec

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach cyklu Otwarta Scena Tańca odbędzie się warsztat ruchowy GaGa, który poprowadzi Natalia Iwaniec. GaGa to język ruchowy Ohada Naharina, dyrektora artystycznego i choreografa Batsheva Dance Company w Tel Awiwie (Izrael). Jest to metoda pracy z ciałem pomocna dla tancerzy, jak i dla wszystkich, którzy lubią się ruszać. Jest to świadoma praca poprzez instynktowne poruszanie całą strukturą ciała. Dzięki tej metodzie ciało uzyskuje większą giętkość i elastyczność. Zajęcia polegają na improwizacji w której wykorzystuje się pracę z wyobraźnią i kreatywności. Nauczyciel porusza się z uczniami przez cały czas trwania zajęć, co pozwala się uczniom inspirować tym, jak porusza się nauczyciel i spotykać się w podobnym punkcie pracy w ruchu.

Obecnie GaGa jest jedną z najbardziej wpływowych metod pracy w Izraelu. Tancerze korzystają z GaGa, by rozwijać swoje ciało na wielu płaszczyznach i wykorzystywać jego możliwości natomiast wszyscy ludzie, którzy po prostu potrzebują wysiłku fizycznego, chętnie uczestniczą zajęciach GaGa people, które w Tel-Awiwie i w wielu innych miejscach na świecie odbywają się codziennie.
GaGa jest codziennym treningiem dla tancerzy zespołu Batsheva Dance Company w Tel Awiwie. GaGa jest punktem wyjściowym dla Naharina w tworzeniu materiału choreograficznego. Jest to metoda, która ciągle się rozwija dzięki pracy Naharina i wszystkich nauczycieli GaGa na świecie.

Więcej informacji na temat GaGa:
http://gagapeople.com/english/

24 października (piątek)
19:00-20:00 GaGa
20:15-21:15 improwizacja w oparciu o GaGa
21:15-22:15 choreografia w oparciu o GaGa

25 października (sobota)
10:00- 11:00 GaGa
11:15-12:45 improwizacja w oparciu o GaGa
13:00-14:30 choreografia w oparciu o GaGa

26 października (niedziela)
10:00- 11:00 GaGa
11:15-13:15 choreografia/improwizacja w oparciu o GaGa

NATALIA IWANIEC
Natalia jest jedyną w Polsce certyfikowaną nauczycielką GaGa. Jej przygoda z GAGA rozpoczęła się od spotkania z izraelskim choreografem Arkadi Zaidesem w 2009 roku w Poznaniu i od tego czasu uczestniczyła w licznych warsztatach GaGa w Polsce i za granicą.   W 2010 roku przeprowadziła się do Tel Awiwu, by uczestniczyć w codziennych zajęciach GAGA. W tym samym czasie wzięła udział w projekcie-warsztacie dla tancerzy w zespole Yasmeen Godder, jako jedyna osoba spoza Izraela. W roku 2011 została zakwalifikowana do pilotażowego projektu GAGA TEACHERS TRAINING, gdzie pod okiem Ohada Naharina, tancerzy Batsheva Dance Company i znakomitych pedagogów GAGA, zgłębiała tą metodę pracy.  Od sierpnia 2012 roku jest jednym z nielicznych nauczycieli GAGA na Europie. Prowadziła regularne zajęcia w Londynie, jak i na licznych festiwalach w Polsce i za granicą.
W ciągu ostatniego roku, poza intensywną praktyką nauczycielską GAGA, Natalia tańczyła w kilku spektaklach m.in. w ramach festiwalu Resolution!2013 w The Place w Londynie w spektaklu Pieces of mosaic w styczniu 2013 roku, jak i w Fryburgu podczas festiwalu Incidase w spektaklu Hello Love w październiku 2013.  Obecnie uczy GaGa i bierze udział w niezależnych projektach jako tancerka w Polsce i zagranicą.

 

Koszt warsztatów: 160 zł za 3 dni.
Karty zgłoszeniowe oraz płatność za warsztaty przyjmowane są do 12 października 2014
Liczba miejsc ograniczona, ważna kolejność zgłoszeń i wpłat.
Karta zgłoszeniowa i regulamin  DO POBRANIA

Zgłoszenia: biuro@artoffnia.pl
Bezpłatne zaproszenia na spektakl do odebrania w ARToffNI. Liczba zaproszeń jest ograniczona

Organizatorzy: fundacja ARToffNIA, Pracownia Tańca PRYZMAT

Koordynator OST: 
Katarzyna Grabińska tel 604-110-894  biuro@artoffnia.pl

www.artoffnia.pl

ARCHIWUM PREZENTACJI

Olsztyn: ARToffNIA, al.Sybiraków 2

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close