Olsztyn/Otwarta Scena Tańca odc.8: Anna Piotrowska – warsztaty tańca współczesnego

Zdjęcie: Olsztyn/Otwarta Scena Tańca odc.8: Anna Piotrowska – warsztaty tańca współczesnego

Anna Piotrowska. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas 8. odcinka Sceny Otwartej w Olsztynie odbędą się warsztaty tańca współczesnego, które poprowadzi Anna Piotrowska. Warsztaty proponowane przez Annę Piotrowską, twórczynię eferte i mufmi z Warszawy są wynikiem wieloletnich doświadczeń nauczania tańca współczesnego (blisko 20 lat).

Koszt warsztatów: 60 zł

Rekrutacja na warsztaty odbywa się na podstawie zgłoszeń (do pobrania). Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń i wpłat. Rekrutacja trwa do 16.10.2015.

24 października (sobota)
9:00-12:00  GRUPA B (poziom zaawansowany PRYZMAT)
14:00-16:00 GRUPA A (poziom otwarty)
19:00-21:00 GRUPA B (poziom zaawansowany PRYZMAT)

25 października (niedziela)
9:00 – 13:00 GRUPA A (poziom otwarty)

Najważniejsze pytanie, na które chce odpowiedzieć Piotrowska, to: jak emocje wpływają na ruch i jak poruszają ciało; jak znaleźć potrzebę tańczenia w sobie. Istotnym elementem jest fizyczność ciała i odnalezienie własnych wartości w nim. Każde ciało jest inne i porusza się inaczej, choć może wykonywać te same ruchy. Jak znaleźć w sobie własne jakości, jak pracować samemu ze sobą (doświadczenia solowej tancerki). I najważniejsze jak czerpać przyjemność poruszania się w przestrzeni i kreować siebie na zewnątrz i do wewnątrz. Z punku widzenia techniki tańca współczesnego Piotrowska rozpoczyna zajęcia od podłogi, gdzie rozciągane są mięśnie, pracuje się nad głębokimi mięśniami, wydłuża się i rozciąga ciało, w silnej pracy centrum. Istotna jest praca nad świadomością ruchu (jego początkiem i końcem), orientacją ciała w przestrzeni, pamięcią ruchową i koordynacją ciała. Istotnym elementem jest praca nad oddechem. Kolejnym etapem zajęć jest pobudzanie wyobraźni w trakcie wykonywanych ćwiczeń, schematów. Praca z energią i zaangażowaniem i ciągłą fascynacją to są czynniki motywujące do tańca.

***

KOORDYNATORZY: Tatiana Asmolkova i Katarzyna Grabińska (www.artoffnia.pl)

ORGANIZATORZY: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA, Pracownia Tańca PRYZMAT

PARTNERZY: Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie, Urząd Miasta Olsztyn, Teatr Rozbark, Fundacja Rozwoju Tańca EFERTE
MECENASI: GRAVITE design, Telewizja Olsztyn, taniecPOLSKA.pl, Olsztyn24.com, TVP Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Radio Olsztyn

Projekt zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Olsztyna.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 09:00

Olsztyn: siedziba Fundacji Tańca i Sztuki ARToffNIA, al. Sybiraków 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close