Olsztyn/Otwarta Scena Tańca odc.8: Pracownia Tańca PRYZMAT „WAR-iacja” – performans plenerowy

Zdjęcie: Olsztyn/Otwarta Scena Tańca odc.8: Pracownia Tańca PRYZMAT „WAR-iacja” – performans plenerowy

Fot. materiały organizatorów.

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas 8. odcinka Sceny Otwartej w Olsztynie odbędzie się finał projektu Pracownii Tańca Pryzmat IZRAEL-PRYZMAT-OLSZTYN 2015. W programie znajdą się: film reportażowy z pobytu Pracowni Tańca PRYZMAT w Izraelu oraz performans plenerowy WAR-iacja powstały na bazie doświadczeń zdobytych podczas warsztatów w Izraelu. Na obydwa wydarzenia wstęp jest wolny, przed wejściem na film konieczne jest jednak odebranie bezpłatnych zaproszeń w kasie teatru.

Po performansie odbędzie się pokaz filmu reportażowego Marty Ordakowskiej o projekcie misja IZRAEL-PRYZMAT-OLSZTYN 2015 (godz. 18.30, Scena Kameralna). Na obydwa wydarzenia wstęp jest wolny, konieczne jest jednak odebranie bezpłatnych zaproszeń w kasie teatru.

Projekt misja IZRAEL-PRYZMAT-OLSZTYN 2015

Celem projektu było stworzenie wyjątkowego performancu ruchowego oraz filmu reportażowego, które są efektem pracy tancerzy podczas dwutygodniowej rezydencji artystycznej w Izraelu w lipcu 2015 roku. Tancerze wzięli udział w warsztatach w trzech teatrach tańca, stanowiących czołówkę światową i wyznaczających trendy rozwoju w dziedzinie teatru tańcai sztuk performatywnych: Batsheva Dance Company w Tel Avivie, Yasmeen Godder Company w Jaffa, Vertigo Dance Company w Jerozolimie.

Więcej o projekcie

WAR-iacja

Ciało, uczucia, instynkt – performans artystyczny, stworzony z refleksji o ludziach, którym los dyktują strach, lęk, niepokój.

koncepcja i choreografia: KATARZYNA GRABIŃSKA
kreacja i wykonanie: Natalia Wajler, Patrycja Grzywińska, Katarzyna Rutkowska, Asia Woźna, Marta Jakimicha, Kamila Olszewska, Ewelina Chowaniec, Paulina Spiel, Monika Parafiniuk, Marysia Błażewicz, Oliwia Kalinowska
muzyka: collage muzyczny
produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Film projektu misja IZRAEL-PRYZMAT-OLSZTYN 2015, zrealizowany podczas rezydencji artystycznej tancerzy Pracowni Tańca PRYZMAT w Izraelu, w lipcu 2015 roku.

Trailer

realizacja i montaż: MARTA ORDAKOWSKA

***

KOORDYNATORZY: Tatiana Asmolkova i Katarzyna Grabińska (www.artoffnia.pl)

ORGANIZATORZY: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA, Pracownia Tańca PRYZMAT

PARTNERZY: Teatr im. S. Jaracza w Olsztynie, Urząd Miasta Olsztyn, Teatr Rozbark, Fundacja Rozwoju Tańca EFERTE
MECENASI: GRAVITE design, Telewizja Olsztyn, taniecPOLSKA.pl, Olsztyn24.com, TVP Olsztyn, Gazeta Olsztyńska, Radio Olsztyn

Projekt zrealizowano przy współudziale finansowym Samorządu Olsztyna.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Olsztyn: Dziedziniec Teatru im. Jaracza, ul. 1 Maja 4 od strony Studium Aktorskiego

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close