Olsztyn: Pracownia Tańca PRYZMAT „The Selfies” – chor. Katarzyna Grabińska

Zdjęcie: Olsztyn: Pracownia Tańca PRYZMAT „The Selfies” – chor. Katarzyna Grabińska

Fot. Jakub Obarek

Wersja do druku

Udostępnij

Pracownia Tańca PRYZMAT, grupa twórcza Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie oraz Scena Margines Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie zapraszają na premierę spektaklu The Selfies w choreografii Katarzyny Grabińskiej. Temat manipulacji, jej siły, a także jej granic szczególnie zainteresował Pracownię Tańca Pryzmat. W środku tych zachowań zawsze stoi człowiek. Zespół próbuje ukazać obraz skomplikowanych relacji, w rzeczywistości, gdzie nawet uczucia i ludzkie ciało stają się produktami. Czy można żyć z twarzą inną niż swoją?

Lokowanie produktu, reklama, kampanie, opinia publiczna, media, władza to dzisiejsi kreatorzy mody, kreatorzy świadomości, którzy wkraczają umiejętnie i subtelnie do codziennego życia. Siła tych mechanizmów jest wszechogarniająca. Wolny rynek, a wolność wyboru jest tylko złudzeniem. Podlegamy warunkom nam narzucanym w świecie zdeterminowanym pogonią za ciągłym postępem, iluzją, kreacjami na sprzedaż. Czy dzisiaj miarą naszej rzeczywistości jest liczba „lajków” na facebooku?

Selfie – zdjęcie zrobione sobie samemu i wrzucone na portal społecznościowy – to najpopularniejsze słowo roku 2013 według twórców słowników Oxford University Press.

Choreografia i koncepcja: Katarzyna Grabińska
Tańczą i wykreowały: Katarzyna Rutkowska, Monika Parafiniuk, Paulina Spiel, Kamila Olszewska,
Konsultacje reżyserskie: Tatiana Asmołkowa
Kostiumy: Lidia Panfil

Wstęp na spektakl odbywa się na podstawie bezpłatnych zaproszeń dostępnych w kasie teatru na tydzień przed spektaklem.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Olsztyn: Scena Margines, Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close