Olsztyn: Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT „The Selfies”

Zdjęcie: Olsztyn: Pracownia Tańca Współczesnego PRYZMAT „The Selfies”

Fot. Andrzej Stawiński.

Wersja do druku

Udostępnij

Z okazji 10-lecia Pracowni Tańca Pryzmat odbędzie się pokaz spektaklu The Selfiesw nowej odsłonie, odmienionym składzie i, co się z tym wiąże, odświeżonej choreografii przygotowanej specjalnie na tę okazję. Przedstawienie było prezentowane na wielu scenach w Polsce i zagranicą. Otrzymało nagrodę główną podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Alternatywnych Teatrów Tańca OTWÓRZ OCZY w Słupsku, prezentowane było też podczas m.in. XXII Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego „Rożdzestwnski parad” w Sankt Petersburgu (Rosja) czy Międzynarodowego Festiwalu ALTOFEST – International Contemporary Live Arts w NEAPOLU (Włochy).

Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami i tancerzami, a Goście zostaną zaproszeni na jubileuszowy tort. To kameralne wydarzenie zakończy rok jubileuszowy zespołu.

O spektaklu:

Wytańczyć granicę manipulacji, której wszyscy codziennie jesteśmy poddawani. Lokowanie produktu, reklama, kampanie, opinia publiczna, media, władza – to dzisiejsi kreatorzy mody, kreatorzy naszej świadomości, którzy wkraczają umiejętnie i subtelnie do naszego życia. Siła tych mechanizmów jest wszechogarniająca. Wolny rynek, a wolność wyboru jest tylko złudzeniem. Podlegamy bowiem warunkom nam narzucanym w świecie zdeterminowanym pogonią za ciągłym postępem, wizualnością, iluzją, castingami, kreacjami na sprzedaż, marketingiem. Czy dzisiaj miarą naszej rzeczywistości jest ilość lajków na Facebooku? Temat manipulacji, jej siły, a także jej granic szczególnie zainteresował Pracownię Tańca Współczesnego Pryzmat, bo w środku tych zachowań zawsze stoi człowiek. Zespół próbuje ukazać obraz skomplikowanych relacji w rzeczywistości, gdzie nawet uczucia i ludzkie ciało stają się produktami. Bo czy można żyć z twarzą inną niż swoją?

Selfie (fotografia zrobiona sobie samemu i wrzucona na portal społecznościowy) jest najpopularniejszym słowem roku 2013 według twórców słowników Oxford University Press.

choreografia i koncepcja: Katarzyna Grabińska
tańczą i wykreowały: Monika Parafiniuk, Paulina Spiel, Katarzyna Rutkowska, Kamila Olszewska
konsultacje reżyserskie: Tatiana Asmolkova
produkcja: Fundacja Tańca i Sztuki ARToffNIA

Trailer prezentujący zespół: www.vimeo.com/123817918
Trailer prezentujący działania międzynarodowe zespołu: https://vimeo.com/141176907

Trailer prezentujący działalnośc edukacyjną: https://vimeo.com/181839345

Strona internetowa zespołu: www.pryzmat-taniec.pl

Strona internetowa fundacji: www.artoffnia.pl

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Olsztyn: Scena Kameralna, Teatr im. Stefana Jaracza, ul. 1 Maja 4

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close