Olsztyn/Scena dla tańca 2017/Prezentacje spektaklu „Europa. Śledztwo” w Polsce: Komuna//Warszawa – Magda Jędra, Weronika Pelczyńska, Iza Szostak „Europa. Śledztwo”

Zdjęcie: Olsztyn/Scena dla tańca 2017/Prezentacje spektaklu „Europa. Śledztwo” w Polsce: Komuna//Warszawa – Magda Jędra, Weronika Pelczyńska, Iza Szostak „Europa. Śledztwo”

Fot. Monika Stolarska/Festiwal Prapremier w Bydgoszczy.

Wersja do druku

Udostępnij

Komuna//Warszawa zaprasza do Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, gdzie na Scenie Margines odbędzie się pokaz spektaklu Europa. Śledztwo Magdaleny Jędry, Weroniki Pelczyńskiej i Izy Szostak. Prezentacja spektaklu odbywa się jako część projektu Prezentacje spektaklu „Europa. Śledztwo” w Polsce, realizowanego we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne 2017.

O spektaklu:

Polska: 24 tysiące sklepów z ubraniami z drugiej ręki. Europa: 120 tysięcy firm odzieżowych ubrań. Świat: 4 miliony par rąk szyje ubrania w Bangladeszu. Trzy artystki zapraszają publiczność do gigantycznego europejskiego lumpeksu pełnego fantazji z drugiej ręki i zużytych marzeń o przyszłości. W kolażu improwizacji i sieci widocznych i niewidzialnych połączeń tancerki badają relacje między tym, co odległe, globalne i tym, co osobiste. Prowadzą performatywne śledztwo w sprawie przyszłości Europy. Ile kosztuje wspólne działanie? W jaki sposób partner stał się przeszkodą? Kiedy wartości zmieniły się w obsesje?

To również spektakl o pracy artystów tańca – jej materialności i cenie. Artystki wzywają publiczność do tablicy, pytają o relację między tancerzem i widzem, działającym podmiotem i obserwatorem.

To spektakl o nieprzewidzianych konsekwencjach wspólnej pracy, kolektywnego działania, w którym to, co miało dawać poczucie bezpieczeństwa – okazuje się kolejną formą opresji, a to, co miało straszyć – śmieszy.

W spektaklu wykorzystano dane z raportów organizacji Asia Monitor Resource Centre i War on Want.

Trailer: https://youtu.be/jIUg2QqSuzI

 

choreografia: Magda Jędra, Weronika Pelczyńska, Iza Szostak

dramaturgia: Agata Szczęśniak

scenografia: Wojciech Pustoła, Mariusz Krawczyk

reżyseria świateł: Karolina Gębska

realizacja świateł: Michał Głaszczka

produkcja: Komuna// Warszawa

czas trwania: 50 min

 

Projekt Prezentacje spektaklu „Europa. Śledztwo w Polsce” realizowany jest we współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla tańca 2017

 

Scena dla tańca 2017 (oryginał) IMIT (miniaturka)

Pro­jekt dofi­nan­sowany ze środ­ków Min­is­tra Kul­tury i Dziedz­ictwa Nar­o­dowego oraz Urząd m.st. Warszawy, przy wspar­ciu Fun­dacji Bur­dąg, Cen­trum w Ruchu, Urzędu Dziel­nicy Wawer m.st. Warszawa.

Logo Komuna Warszawa (miniaturka)   Zakochaj się w Wawrze (miniaturka)   MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

Logo Fundacja Burdąg (miniaturka) Logo Centrum w Ruchu (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Olsztyn: Teatr im. Stefana Jaracza, Scena Margines,ul. 1 Maja 4.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close