Olsztyn/XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne: Wrocławski Teatr Pantomimy „Szatnia”

Zdjęcie: Olsztyn/XXII Olsztyńskie Spotkania Teatralne: Wrocławski Teatr Pantomimy „Szatnia”

Fot. Wojciech Kaniewski

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakl Szatnia Wrocławskiego Teatru Pantomimy zostanie pokazany podczas XXII Olsztyńskich Spotkań Teatralnych.

O spektaklu:

Narracja przedstawienia powstała na motywach fragmentów choreografii z archiwalnych spektakli Henryka Tomaszewskiego. Sięgnięcie do tych przedstawień, czerpanie ze źródła wrocławskiej pantomimy, to okazja do przybliżenia współczesnemu odbiorcy ducha sztuki Tomaszewskiego i jej specyfiki. Wykorzystana w pracy praktyka artystyczno-badawcza stworzyła nowy, oryginalny scenariusz, który korespondując z historią, kreuje nową jakość pantomimy wrocławskiej.

Swoisty charakter wyprawy  w legendarne już inscenizacje WTP to specyficzny rodzaj rekonstrukcji, odtwarzania tradycji, mierzenia się z nią oraz próba zrozumienia na nowo istoty teatru, który stworzył Tomaszewski.

Szatnia

na motywach fragmentów choreografii z przedstawień Henryka Tomaszewskiego: Ziarno i skorupaStrzelnicaLabiryntKobietaMenażeria cesarzowej FilissySpórHamlet – ironia i żałobaRycerze króla ArturaAkcja – sen nocy letniejTragiczne gry

Trailer

 

scenariusz i reżyseria: Zbigniew Szymczyk

konsultacje choreograficzne: Ewa Czekalska, Leszek Czarnota, Jerzy Kozłowski

kostiumy i scenografia: Zofia de Ines-Lewczuk

reżyseria światła: Bary

obsada: Artur Borkowski, Agnieszka Charkot, Izabela Cześniewicz, Agnieszka Dziewa, Paulina Jóźwin, Mateusz Kowalski, Agnieszka Kulińska, Anna Nabiałkowska, Marek Oleksy, Aneta Piorun, Radomir Piorun, Monika Rostecka-Komorowska, Mariusz Sikorski, Krzysztof Szczepańczyk, Zbigniew Szymczyk, Robert Wieczorek, Magdalena Górnicka (gościnnie)

Bilety: 60zł/50 zł

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 19:00

Olsztyn: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4, Duża Scena

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close