Olsztyn/XXVI Olsztyńskie Spotkania Teatralne: Marlena Bełdzikowska „Przed jutrem” i Witold Jurewicz „Poniżej nieba, czyli seks po polsku”

Zdjęcie: Olsztyn/XXVI Olsztyńskie Spotkania Teatralne: Marlena Bełdzikowska „Przed jutrem” i Witold Jurewicz „Poniżej nieba, czyli seks po polsku”

Poniżej nieba, czyli seks po polsku Fot. Akademia Muzyczna w Łodzi

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas XXVI Olsztyńskich Spotkaniach Teatralnych zostaną pokazane dwa spektakle jednego wieczoru, w których wystąpią studenci Choreografii i technik tańca z Akademii Muzycznej w Łodzi: Przed jutrem Marleny Bełdzikowskiej i Poniżej nieba, czyli seks po polsku Witolda Jurewicza.

Przed jutrem
Zanim pójdę, obejrzę się raz jeszcze, raz jeszcze spojrzę na to, co było. I zachowam w sercu. Dziękuję.

Wspomnienia to jedna z najcenniejszych rzeczy, jakie człowiek posiada. To one pozwalają nam zachować pamięć o tym, co było. Dzięki wspomnieniom możemy przywołać te same odczucia i emocje, które odczuwaliśmy kiedyś we wspominanej sytuacji. Dzięki wspomnieniom zwykłe przedmioty dnia codziennego mogą stać się mostem do przeszłości. Co chwilę coś mija i nie wraca. Czas płynie nieubłaganie i bez przerwy. Chwila mija, ale nadal pozostaje coś, co nas urzekło, zachwyciło. Wspominamy sprawy poważne i niełatwe, takie jak: śmierć, choroby, rozstania. Wspominamy sprawy radosne i wspaniałe, takie jak: miłość, przyjaźń, sukcesy. Nasze wspomnienia niosą ze sobą emocje radości, szczęścia, ale też rozpaczy i smutku. Pozwalają nam przeżywać szczęśliwe wydarzenia niezliczoną ilość razy. Bywa jednak, że zatapiamy się w te trudne wydarzenia, które minęły, z którymi nie możemy się uporać i pogodzić. Wspomnienia mogą nas zatrzymać, ale mogą też dać nam siłę. To od nas zależy czy utkniemy w miejscu pogrążeni w smutku, czy też weźmiemy z nich to, co najlepsze i najpiękniejsze, a potem wyruszymy w drogę dalej, zachowując przeszłość w sercu. Strata, której nieraz w życiu doświadczamy, jest czymś bolesnym. Jest to jednak zawsze tylko przejściowy etap w naszym życiu. Dzięki takim doświadczeniom stajemy się silniejsi. Tak naprawdę niczego i nikogo nie tracimy.

reżyseria i choreografia: Marlena Bełdzikowska
muzyka: Bartosz Straburzyński
kostiumy i konsultacje scenograficzne: Małgorzata Bulanda
oświetlenie: Monika Sidor

obsada: Monika Parafiniuk / Monika Pluta, Anna Dykas, Olga Blachnierek, Anna Kukulska, Kinga Rabka, Daniel Michna

Poniżej nieba, czyli seks po polsku

Spektakl w reżyserii Witolda Jurewicza, z jego choreografią, stworzony został w 1997 roku. W oryginale wykonywany przez tancerzy Teatru Tańca ALTER – grupy założonej przez Witolda Jurewicza w roku 1985, skupiającej się od samego początku na poszukiwaniu nowych form wyrazu w tańcu, wykorzystującej w swoich spektaklach m.in. improwizacje. Choreografie teatru ALTER, często pełne humoru, pokazują, jak bawić się życiem, jak z przymrużeniem oka traktować swoje błędy i śmiać się z samego siebie.

reżyseria i choreografia: Witold Jurewicz
muzyka: polska muzyka ludowa – „Zespół polski”
oświetlenie: Monika Sidor

obsada: Sara Kozłowska, Anna Banasik, Kinga Rabka, Daniel Michna, Dawid Marzec, Łukasz Kin

Czas trwania: 1 h

Cena biletu: 50 zł

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 17:00

Olsztyn: Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie, ul. 1 Maja 4

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close