On-line: Centralna Scena Tańca, Kino tańca: „Przyszłość już tu jest”

Zdjęcie: On-line: Centralna Scena Tańca, Kino tańca: „Przyszłość już tu jest”

Centralna Scena Tańca, Kino Tańca „Przyszłość już tu jest"; Grafika: materiały własne organizatora

Centralna Scena Tańca zaprasza na ostatni w tym roku program Kina Tańca zatytułowany Przyszłość już tu jest. W programie widzowie będą mieli okazję spojrzeć na niezwykłe wizje jutra, ujęte w języku filmów tańca. Filmy będą dostępne bezpłatnie od 28 grudnia od godz. 19.00 do 31 grudnia do godz. 23.59.

Wersja do druku

Udostępnij

Centralna Scena Tańca zaprasza widzów do podróży przez serię futurystycznych filmowych obrazów, gdzie taniec i ekspresja cielesna w połączeniu z medium filmowym stają się niezwykłym narzędziem do stworzenia innowacyjnych i nieoczywistych opowieści. Przeplatając wątki nadziei i lęków związanych z nieuchwytną przyszłością, te produkcje zachęcają do refleksji nad wpływem postępu technologicznego i coraz bardziej dynamicznych zmian środowiska na nasze życie, emocje oraz tożsamość. To okazja do głębszego zrozumienia, jak człowiek i technologia wzajemnie wpływają na siebie, a także jak nasze marzenia i obawy kształtują to, co przyniesie jutro.

Program:

1. Circology, reż. Tero Peltoniemi, Finlandia
trailer: https://vimeo.com/672760097

2. Gosh – Jamie xx, reż. Romain Gavras, Chiny

3. Dansomaton, reż. RATAVÖLOIRA COLLECTIVE, Włochy
trailer: https://vimeo.com/672763291

4. Save the Future, reż. Bárbara Fdez, Hiszpania

5. Future Futures, reż. Brian J Johnson, Kanada
trailer:https://www.youtube.com/watch?v=hK2T2s64vuA&t=6s

Program Kino Tańca online jest bezpłatny.
Filmy można oglądać bez konieczności posiadania biletu i logowania – wystarczy dostęp do internetu i link.

Link z filmami i krótkim video wprowadzającym będzie udostępniony w czwartek 28 grudnia 2023 roku o godzinie 19:00 w wydarzeniu na Facebooku Mazowieckiego Instytutu Kultury oraz Fundacji Artystycznej PERFORM: https://www.facebook.com/events/709186897829424

Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja IV to projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury i Fundacji Artystycznej PERFORM.
Kuratorką projektu jest Regina Lissowska-Postaremczak.
Projekt współfinansowany przez miasto st. Warszawa.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close