On-line: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” Koncert Urodzinowy „EMPIRIA’50”

Zdjęcie: On-line: Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” Koncert Urodzinowy „EMPIRIA’50”

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, „Żakowe tańcowanie na Podlasiu”, 2021. Fot. Wojciech Korpusik

Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” obchodzi w tym roku jubileusz 50-lecia swojej działalności. To okazja do wielu refleksji, dokonania podsumowań i prezentacji dorobku artystycznego, w ramach którego zaplanowano wiele wydarzeń. Jednym z nich jest Koncert Urodzinowy EMPIRIA’50, który odbędzie się 13 czerwca 2022 roku 18.00 w Teatrze Polskim w Warszawie. Dla chętnych widzów będzie transmitowany on-line.

Wersja do druku

Udostępnij

Obchody Jubileuszu 50-lecia  działalności Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”

Uniwersytet to tradycja, nauka, kultura i nowoczesne technologie. Na tych samych elementach oparty będzie cały program Koncertu. Działalność naukowa to proces projektowania, tworzenia, umiejętności rozwiązywania problemów. Mimo że dotyczy nauk ścisłych, można powiedzieć, że jest rzemiosłem, a nawet sztuką. Łączy w sobie wiedzę tradycyjną z nowoczesną technologią. Jest uniwersalnym środkiem do komunikacji w świecie.

Komunikacja, młodość i przyszłość to fundamenty dla rozwoju społeczeństw, to klucz do wzajemnego poznania, tolerancji, akceptacji. Ruch i taniec pośród form komunikacji są tak samo uniwersalnym językiem świata jak wynalazki i prace naukowe.

Zespół hołduje sentencji Jana Pawła II: „Budować przyszłość można, jedynie opierając się na korzeniach własnej kultury (…)”. Cały program artystyczny oparty będzie na przenikaniu tradycji ze współczesnością. Znajdą się w nim zarówno taneczne i muzyczne tradycje XIX wieczne, jak i nowe trendy kształtujące się w początkach XXI wieku. Jednym z najpiękniejszych elementów naszej kultury jest polski folklor – kolorowe stroje, niesamowity wdzięk i uroda młodych warszawskich tańczących dzieci i studentów oraz piękno polskiej muzyki i tańców.

O Koncercie:

Podczas koncertu Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” zaprezentuje pełną gamę działalności i możliwości. Na program składać się będą zarówno stare, jak i nowe kompozycje taneczne realizowane w różnych technikach tanecznych. Na scenie wystąpi ok. 200 osób. Koncert ma być wielkim wydarzeniem artystycznym, więc tancerzom do tańca akompaniować będzie specjalnie na tę okazję zaangażowana mała  orkiestra symfoniczna. Specyficzny styl muzyki Zespołu charakteryzuje się różnorodnością brzmień, co przekłada się na jej ilustracyjność, zaś bogate instrumentarium orkiestry symfonicznej w pełni pozwoli nam na właściwą prezentację dokonań muzycznych Zespołu. Nutą przewodnią Urodzinowej Gali Koncertowej będą różnego rodzaju dedykacje taneczne i muzyczne.

Uwaga! To wydarzenie będzie transmitowane na żywo na stronie: link.

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Wydarzenie on-line: https://www.youtube.com/watch?v=j0dbTADEBRg

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close