Opole: Chór Ruchowy GSW „8”

Zdjęcie: Opole: Chór Ruchowy GSW „8”

Zbliżenia. Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Chór Ruchowy GSW to grupa warsztatowa działająca przy Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu od października 2015 roku. Głównym założeniem grupy jest działalność na polu improwizacji w ruchu. Spotkania w galerii mają charakter eksperymentalny, a ich ostateczny kształt zależy od pomysłów, otwartości i zaangażowania grupy. Chór Ruchowy współtworzą ludzie o zupełnie różnym doświadczeniu ruchowym i ze wspólnym zamiłowaniem do poruszania się.

Chór Ruchowy GSW powstał jako kontynuacja działań prowadzonych w galerii w ubiegłym roku podczas letniej rezydencji artystycznej Logografowie. W ruchu.

8 to projekt, który zakłada realizację 8 pokazów ruchowych w ciągu 8 dni w przestrzeni Galerii Aneks GSW. Wszystkie pokazy bazują na określonej strukturze złożonej z ćwiczeń przepracowanych przez Chór Ruchowy podczas spotkań w galerii. Dzięki wykorzystaniu improwizacji każdego dnia struktura będzie nie tyle odtwarzana, co na nowo tworzona przez wykonawców, a odbiorcy będą mogli zaobserwować proces jej powstawania i transformacji.

kuratorka: Magda Wolnicka
współpraca i ruch: Maria Bitka, Anna Gądek, Elżbieta Gądek, Magdalena Hodyra, Alicja Karniej, Natalia Krawczyk, Bożena Kurek di Maggio, Paulina Mańczyk, Krzysztof Marcinkowski, Wojciech Skowronek, Magdalena Sokołowska, Magda Zarzycka

Informacje dotyczące Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu: http://www.galeriaopole.pl/

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 18:00

Opole: Galeria Sztuki Współczesnej, Pl. Teatralny 12, Galeria ANEKS.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close