Opole/Logografowie. W ruchu: Natalia Iwaniec „GaGa i impro” – warsztaty GaGa

Zdjęcie: Opole/Logografowie. W ruchu: Natalia Iwaniec „GaGa i impro” – warsztaty GaGa

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Logografowie (rezydencja artystyczna) to cykliczny projekt polegający na wymianie artystycznej, kulturowej, ideowej pomiędzy twórcami z różnych części świata a lokalnym środowiskiem. Tegoroczna edycja odnosi się nie tylko do ruchu rozumianego jako przemieszczanie, podróżowanie, przemierzanie świata, ale przede wszystkim skupia się na ruchu jako podstawowej właściwości ludzkiego ciała – bycie w ruchu, budowanie relacji z otoczeniem opartej na ciągłej zmianie.

W ramach projektu Natalia Iwaniec poprowadzi bezpłatne warsztaty GaGa GaGa i impro. Przewidziano 20 miejsc dla osób dorosłych.

Zgłoszenia: tel. 77 402 12 35; 696 838 409, info@galeriaopole.pl

W tytule maila należy wpisać nazwę warsztatu, a w treści – podać swoje dane kontaktowe i motywację udziału.

GaGa jest metodą ruchową stworzoną przez choreografa Ohada Naharina, który wykorzystuje ją do pracy zarówno z profesjonalnymi tancerzami, jak i amatorami. Na potrzeby GaGa został stworzony odrębny słownik ruchu służący poznaniu zasad anatomicznych i kinetycznych ludzkiego ciała. GaGa jest metodą pracy z ciałem, która polega na zaangażowaniu całej jego struktury. Jest narzędziem do poszerzenia świadomości swoich możliwości takimi, jakimi one są naturalnie.

Więcej o GaGa: http://gagapeople.com/english/

Prowadząca o warsztatach:

Zajęcia będą dzielić się na dwie części. W pierwszej części przez godzinę będziemy uczyć się ruchowego języka GaGa. Ruszając się przez godzinę bez zatrzymania, uczestnicy podążają za instrukcjami nauczyciela, który przez cały czas jest w ruchu z grupą. Eksplorujemy różnego rodzaju jakości ruchowe. Poruszamy naszą wyobraźnię, by wszystko to, co mamy w głowie, stało się fizycznym doświadczeniem, w którym wysiłek spotyka się z przyjemnością. Nie ma obserwatorów. Niczego nie oceniamy.
Podczas drugiej części warsztatu będziemy podejmować zagadnienia z zakresu GaGa i improwizacji, by wchodzić głębiej w fizyczne działanie, jednak już nie w formie lekcji GaGa. W trakcie tej sesji będziemy poszukiwać – budować nasz indywidualny słownik ruchowy korzystając z zadań z zakresu improwizacji, choreografii i kompozycji. Ta kilkudniowa praca ma nam wszystkim pomóc wychodzić poza swoje utarte schematy ruchowe i wyjść z własnej komfortowej strefy działania. Poruszymy się.

Warsztat zakończy się pokazem zadań improwizowanych i materiału budowanego przez kilka dni na bazie doświadczeń uczestników (16 sierpnia 2015 roku).

Więcej o projekcie Logografowie. W ruchuhttp://www.galeriaopole.pl/pl/logografowie

ARCHIWUM PREZENTACJI

godz. 17:30

Opole: Galeria Sztuki Współczesnej, Pl. Teatralny 12. Warsztat w godzinach: 17.30-20.00.

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close